Siatkarki Energa MKS Kalisz pokonały BKS BOSTIK Bielsko-Biała

Energa MKS Kalisz
Siatkarki Energa MKS Kalisz pokonały będący ostatnio w dobrej formie BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0 i tym samym zrewanżowały się rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie. Najwięcej punktów i drugą w sezonie statuetkę MVP w tym sezonie zdobyła Zuzanna Szperlak.

Przed meczem z Energą MKS Kalisz siatkarki z Bielska-Białej spisywały się bardzo dobrze. Miały na koncie osiem zwycięstw i cztery porażki. Kaliszanki w dotychczasowych jedenastu meczach wygrywały sześć razy. Trener Jacek Pasiński po ostatniej wygranej z PTPS-em Piła podkreślał, że zespół powoli wraca do formy po kwarantannie, ale weryfikacją będzie mecz w Bielsku. Okazało się, że drużyna przeszła tę weryfikację bez zająknięcia i pewnie pokonała wyżej notowane rywalki.

Pierwszy set był dość wyrównany. Przez większość tej partii albo prowadziły siatkarki z Bielska-Białej lub był remis. Ta zacięta gra toczyła się do stanu 17:20, kiedy inicjatywę przejęły kaliszanki. Po asie Karoliny Bednarek i skutecznym ataku Moniki Ptak zespół z Kalisza wygrał premierową partię 25:22.

Drugiego seta kaliszanki rozpoczęły od prowadzenia 9:3. Cały czas bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, co asem potwierdziła Aleksandra Gromadowska. W środkowej fazie seta BKS zmniejszył stratę do czterech punktów, ale wydarzenia na parkiecie cały czas kontrolowały siatkarki z Kalisza. Pod siatką bardzo dobrze spisywała się Zuzanna Szperlak, dzięki czemu kaliski zespół powiększył jeszcze przewagę o zwyciężył 25:17.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. Bielszczanki za wszelką cenę chciały odwrócić losy meczu. Rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Miedzy innymi dzięki serii zagrywek Aleksandry Gromadowaskiej kaliszanki odrobiły straty, a później nawet udało im się wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie set rozstrzygnął się na przewagi. Kaliszanki miały kilka piłek meczowych, a bielszczanki setowych. Losy spotkania rozstrzygnęła Monika Gałkowska. skutecznie atakują, a następnie zdobywając punkt z zagrywki. Zespół Energa MKS Kalisz wygrał 32:30 i cały mecz 3:0

BKS BOSTIK Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz 0:3 (22:25, 17:25, 30:32)

Energa MKS: Ewelina Polak (3), Monika Ptak (9), Karolina Bednarek (10), Zuzanna Szperlak (17), Aleksandra Gromadowska (12), Monika Gałkowska (16), Justyna Łysiak (libero) oraz Julia Szczurowska, Julia Mazur, Sylwia Kucharska

MVP: Zuzanna Szperlak

Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz rozbili Gwardię Opole. Świ...

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]