Siatkarki Energa MKS Kalisz pokonały OnlyBio Pałac Bydgoszcz. Trzy punkty zostały w Kaliszu. ZDJĘCIA

Energa MKS Kalisz - OnlyBio Pałac Bydgoszcz
Energa MKS Kalisz - OnlyBio Pałac Bydgoszcz Andrzej Kurzyński
Czwartą wygraną w sezonie odniosły siatkarki Energa MKS Kalisz, które we własnej hali pokonały OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania została Karolina Drużkowska, przyjmująca kaliskiego zespołu.

Mecz pomiędzy Energą MKS Kalisz a OnlyBio Pałacem Bydgoszcz był zapowiadany jako hit ósmej kolejki Tauron Ligi. Obie drużyny dotychczas grały ze zmiennym szczęściem, ale indywidualne statystyki poszczególnych zawodniczek wyglądają imponująco. W zespole z Bydgoszczy występuje była zawodniczka MKS-u Monika Gałkowska, która jest najlepszą punktującą i atakującą ligi. Przed poniedziałkowym meczem miała na swoim koncie 168 punktów, z czego 151 zdobyła atakiem. Tuż za nią plasuje się atakująca Energi MKS Aleksandra Rasińska (130 punktów, w tym 113 atakiem). Środkowa OnlyBio Anna Lewandowska zajmuje trzecie miejsce w rankingu blokujących (23 bloki przed meczem z Energą MKS), a najlepszą przyjmującą z kolei jest libero Energi MKS Izabela Lemańczyk (62,5 proc. skuteczności).

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły kaliszanki, które zwyciężyły w premierowej partii 25:13. W drugim secie musiały już jednak "gonić" wynik. W końcówce przegrywały już 15:18, ale ostatecznie udało im się odrobić straty i zwyciężyć 25:23. Bydgoszczanki odegrały się w trzeciej partii, ale w czwartym secie znów górą były siatkarki z Grodu nad Prosną i po raz czwarty w sezonie mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

- Ta liga pokazała już od początku sezonu, że jest nieprzewidywalna i tutaj każdy z każdym może powalczyć. Absolutnie spodziewałyśmy się trudnego meczu. Bardzo się cieszę, że pierwszy set był zupełnie pod naszą kontrolą. W drugim secie była fajna walka, bo wyszłyśmy z trzypunktowej straty i wygrałyśmy końcówkę. Ten trzeci set nam nie wyszedł. W całym meczu zrobiłyśmy za dużo, bo aż 26 błędów własnych. Można zatem powiedzieć, że w sumie wygrałyśmy cztery sety, trzy dla siebie i jednego dla przeciwniczek. Przy tej ilości własnych błędów ciężko jest wygrać spotkanie 3:0 - podsumowała Izabela Lemańczyk, kapitan Energa MKS Kalisz.

Dzięki zwycięstwu zespół Energa MKS Kalisz awansował na piąte miejsce w ligowej tabeli. W piątek, 23 grudnia kaliszanki rozegrają kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe zmierzą się z drużyną #VolleyWrocław.

Energa MKS Kalisz – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:13, 25:23, 21:25, 25:20)

Energa MKS: Drużkowska 22, Rasińska 20, Kuligowska 10, Efimienko-Młotkowska 7, Grabka 2, Fedorek 10, Lemańczyk (l) oraz Cygan, Wawrzyniak, Bartkowska.

OnlyBio Pałac: Bałdyga 1, Lewandowska 6, Żurowska 9, Nowakowska 12, Gałkowska 18, Różyńska 9, Witkowska (l) oraz Mazurek, Łyszkiewicz.

Kibice siatkarek Energa MKS Kalisz mogli fetować wygraną z O...