Siatkarki Energa MKS Kalisz pokonane przez E.Leclerc Radomkę Radom. ZDJĘCIA

Energa MKS Kalisz - E. Leclerc Moya Radomka Radom
Energa MKS Kalisz - E. Leclerc Moya Radomka Radom Andrzej Kurzyński
Siatkarki Energa MKS Kalisz przegrały we własnej hali z E.Leclerc Moya Radomką Radom 1:3. Dla kaliskiej drużyny była to już szósta porażka w sezonie.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia drużyny z Radomia, która zwyciężyła aż 25:12. Kaliszanki zdołały skutecznie zakończyć zaledwie cztery ataki... Trener Jacek Pasiński sięgnął więc po zmiany i dał szansę zawodniczkom, które dotychczas częściej spędzały czas w kwadracie dla rezerwowych niż na parkiecie. Zmiany przyniosły efekt. W drugim secie gra kaliskiego zespołu wyglądała już zdecydowanie lepiej. Energa MKS prowadziła już 20:!4, ale proste błędy sprawiły, że to jednak radomianki wygrały na przewagi.

Zespół z Kalisza znacznie lepiej zaprezentował się w trzeciej partii, pewne wygranej 25:18. W czwartym secie zespół z Radomia wrócił do swojej dobrej gry z początku spotkania i ostatecznie wygrał je 3:1. Najlepszą zawodniczką meczu została Freya Aelbrecht.

Tym samym kaliszanki zanotowały czwartą z rzędu przegraną. Z dorobkiem ośmiu punktów zajmują ósme miejsce w Tauron Lidze.

- Nie wykorzystałyśmy drugiego seta, gdzie prowadziłyśmy dosyć wysoko i tylko nasze proste błędy zadecydowały, że zespół Radomki nas dogonił. Biłyśmy się jeszcze w końcówce, ale niestety zespół z Radomia zagrał lepiej. Pokazałyśmy dużo życia na boisku, cieszyłyśmy się siatkówką. W zespole nastąpiły zmiany, dostałyśmy szansę zagrania i zagrałyśmy bez dużej presji i dałyśmy z siebie dużo walki - powiedziała Aleksandra Dudek, przyjmująca Energa MKS Kalisz.

Energa MKS Kalisz - E. Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (12:25, 26:28, 25:18, 19:25)

Energa MKS: Aleksandra Cygan, Natalia Gajewska, Monika Gałkowska, Justyna Łukasik, Emilia Mucha, Ewelina Żurowska - Kinga Wysokińska (libero) - Karolina Drużkowska, Aleksandra Dudek, Sylwia Kucharska, Oriana Miechowicz.

E. Leclerc Moya Radomka: Freya Aelbrecht, Kaisa Alanko, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Alexandra Lazic, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Zaroślińska-Król - Agata Witkowska (libero) - Renata Biała, Srna Markovic, Kornelia Moskwa, Aleksandra Szczepańska.

Kibice siatkarek Energa MKS Kalisz podczas meczu z E.Leclerc...