Siatkarki Energa MKS Kalisz ponownie lepsze w derbach Wielkopolski [FOTO]

Andrzej Kurzyński
Energa MKS Kalisz - Enea Energetyk Poznań
Energa MKS Kalisz - Enea Energetyk Poznań Waldemar Wylegalski
Siatkarki Energa MKS Kalisz rozpoczęły rok od wygranej w pierwszoligowych derbach Wielkopolski. Kaliszanki zwyciężyły w Poznaniu z Eneą Energetykiem 3:0 i zachowały miano jedynej niepokonanej drużyny w obecnych rozgrywkach.

Zwycięstwo nie przyszło jednak kaliszankom gładko. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza lepiej rozpoczęły spotkanie i szybko wyszły na prowadzenie 13:6. Poznanianki zdołały jednak odrobić straty i w końcówce seta doszły zespół z Kalisza na jeden punkt. Ostatecznie to jednak siatkarki z grodu na Prosną zwyciężyły pierwsza odsłonę do 22.

Prawdziwy charakter kaliszanki pokazały w drugiej partii. Przegrywały już 20:14, a następnie 23:18 i wydawało się, że ten set będzie dla nich stracony. Zdołały jednak odrobić straty, obroniły setbola, aby ostatecznie na przewagi zwyciężyć do 26, ku radości licznej grupy kaliskich kibiców

Początek trzeciego seta należał do siatkarek z Kalisza, które wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. Jednak zespół z Poznania nie zamierzał się poddawać i końcówka znów zrobiła się bardzo wyrównana. Ale ostatni głos należał do Energi MKS-u. Kaliszanki zwyciężyły na przewagi do 26 i tym samym zanotowały czternastą wygraną w sezonie.

- To nie było tak, że przyjechaliśmy jak po swoje, bo wiedziałyśmy, że poznanianki będą bardzo wymagającym przeciwnikiem. Myślę, że nie zagrałyśmy ani wybitnego, ani słabego spotkania. Może tylko po świątecznej przerwie zawsze trudno wejść od razu na najwyższe obroty. A wynik 3:0 dla nas to efekt naszej niezłomnej postawy. Naszą mocną stroną po raz kolejny okazała się wiara w sukces nawet w beznadziejnych sytuacjach, takich właśnie choćby jak końcówka drugiej partii - powiedziała po meczu Hanna Łukasiewicz, kapitan Energi MKS.

W następnej kolejce Energa MKS Kalisz podejmować będzie zajmującą trzecie miejsce Radomkę Radom.

Enea Energetyk Poznań – Energa MKS Kalisz 0:3 (22:25, 26:28, 26:28)

Enea Energetyk: Gancarz, Cembrzyńska, Pasznik, Świstek, Wołoszyn, Gajewska oraz Bohdanowicz (libero), Oktaba