Siatkarki Energa MKS Kalisz urwały punkt mistrzyniom Polski ŁKS Commercecon. ZDJĘCIA

W sobotę siatkarki Energa MKS Kalisz rozegrały awansem mecz rewanżowy z ŁKS Commercecon Łódź. Kaliszanki były bliskie sprawienia niespodzianki i ogrania mistrzyń Polski. Ostatecznie górą jednak były łodzianki, które zwyciężyły 3:2. MVP spotkania została Klaudia Alagierska.

Na inaugurację łodzianki pokonały na własnym parkiecie (i nie bez problemów) podopieczne trenera Jacka Pasińskiego w trzech zaciętych setach. Na boisku rywalek znów okazały się lepsze, choć zwycięstwo odniosły w dalece bardziej dramatycznych okolicznościach. Pierwszy set należał do Energi MKS Kalisz. W drugiej odsłonie górą były łodzianki. Najbardziej zacięty trzeci set zespół z Kalisza wygrał na przewagi. Ekipa z Łodzi rozpoczęła czwartą partię od prowadzenia 4:0. Chwilę później było 8:4. W końcówce seta MKS zdołał jeszcze zniwelować straty do jednego punktu (16:17), ale nie wykorzystał swojej szansy. Ełkaesianki, głównie za sprawą reprezentacyjnej środkowej Klaudii Alagierskiej, wyszły na prowadzenie 22:17.

Trener Jacek Pasiński wychodził z siebie (został zresztą za swoje zachowanie ukarany żółtą kartką), lecz nerwy szkoleniowca ekipy z Kalisza na nic się nie zdały. Przyjezdne zachowały koncentrację do ostatniej chwili, dzięki czemu o losach sobotniego pojedynku zadecydował tie break. W piątym secie kaliszanki były już tylko tłem dla rozpędzonego zespołu z Łodzi, zdobywając zaledwie 5 punktów.

- Zdobyliśmy tylko punkt, bo mistrz Polski był dzisiaj w naszym zasięgu. Brakło nam zdrowia. Zabrakło jednej zmiany, która pociągnęłaby dalsze granie. Niestety musimy na razie radzić sobie bez Ljubicy. Niestety Hillary już na rozgrzewce narzekała na kolano. W meczu nie była to ta sama "Hily", która grała w poniedziałek. Widać, że dziewczyny zostawiły serce na parkiecie. Niestety, tych chęci nie wystarczyło do tego, żeby wygrać ten mecz i pozostał niedosyt - powiedział Jacek Pasiński, terener Energa MKS Kalisz.

W następnej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet Energa MKS Kalisz zmierzy się na wyjeździe z Eneą PTPS Piłą.

Energa MKS Kalisz - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:22, 20:25, 27:25, 19:25, 5:15)

Energa MKS: Hillary Hurley Reynolds (8), Monika Ptak (15), Weronika Centka (6), Adela Helić (12), Adrianna Budzoń (1), Ewelina Brzezińska (7), Klaudia Kulig (libero) i Justyna Łysiak (libero), oraz Anna Miros (2), Małgorzata Jasek (5), Zuzanna Szperlak (1).

ŁKS Commercecon: Eva Mori (7), Ewa Kwiatkowska (10), Aleksandra Wójcik (14), Katarina Lazović (16), Monika Bociek (12), Klaudia Alagierska (18), Krystyna Strasz i Anna Korabiec (libero), oraz: Joanna Pacak (3), Daria Szczyrba (6), Izabela Kowalińska (4), Natalia Skrzypkowska.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]