Siatkarki Energa MKS Kalisz wygrały turniej towarzyski w Pile

AND
Enea PTPS Piła
Siatkarki Energa MKS Kalisz wygrały turniej towarzyski w Pile. Podopieczne trenera Jacka Pasińskiego pokonały Eneę PTPS Piła oraz Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Najlepszą zawodniczką turnieju została przyjmująca kaliskiego zespołu Ljubica Kecman.

W Pile o Puchar Posła Grzegorza Piechowiaka walczyły trzy ekstraklasowe drużyny: Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, Energa MKS Kalisz i gospodarz imprezy - Enea PTPS Piła.

Pierwszy mecz turnieju został rozegrany pomiędzy Eneą PTPS Piła i Energą MKS Kalisz.
Mimo zaciętej walki, w tym starciu lepsze okazały się kaliszanki pokonując gospodynie 3:0 (25:21, 25:22, 25:23).

W kolejnym meczu zawodniczki kaliskiego MKS-u zmierzyły się z bydgoszczankami. I tym razem nie było to łatwe spotkanie. Choć pierwszy set wyraźnie należał do zawodniczek Energi Kalisz (25:20), w drugim lepsze okazały się pałacanki wygrywając aż dziesięcioma punktami (15:25), kolejny znów należał do kaliszanek (25:23). Zawodniczki Banku Pocztowego nie odpuszczały i w czwartym secie doprowadziły do tie-breaka pokonując Kalisz na przewagi 26:24. Ostatecznie zawodniczki z Kalisza pokonały pałacanki w tie-breaku 15:11, wygrywając całe spotkanie 3:2.

W niedzielnym meczu gospodynie – Enea PTPS Piła zmierzyły się z zawodniczkami Pałacu Bydgoszcz. Pilanki dobrze otworzyły spotkanie wygrywając pierwszego seta 25:18. W kolejnych lepsze okazały się jednak pałacanki pokonując Piłę 25:15, 25:23 i 25:13. Kończąc tym samym spotkanie wynikiem 3:1.