Wiesław Szmagaj
W zaległym meczu II ligi kobiet siatkarki KS Piła pokonały u siebie Energę MKS II Kalisz i objęły fotel lidera rozgrywek.

Energa MKS II Kalisz do jeden z faworytów do awansu do I ligi. Pilanki miały się z tym zespołem zmierzyć w Kaliszu w 1. kolejce, ale ostatecznie mecz został przełożony. W minioną sobotę doszło do zaległej konfrontacji obu drużyn, ale po zmianie gospodarza spotkanie odbyło się w Pile.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando naszego zespołu, który wygrał go pewnie do 11. W drugiej partii kaliszanki postawiły opór pilskim siatkarkom, ale te były o 6 punktów lepsze. Najbardziej wyrównany i emocjonujący był trzeci set, który KS Piła wygrał na przewagi. Ostatecznie pilanki pokonały Energę MKS II Kalisz 3:0 (25:11, 25:19, 26:24).

Pilski zespół został z kompletem punktów liderem rozgrywek. W najbliższą sobotę KS Piła podejmie w Hali Widowiskowo-Sportowej rezerwy #Volley Wrocław, które raczej walczą o utrzymanie w gronie drugoligowców.

Trudne, ale zwycięskie spotkania wyjazdowe rozegrały nasze żeńskie zespoły w III lidze. W Złotowie SPS Sparta uległa ekipie SPS BoxPro Volley Piła 2:3 (25:22, 27:25, 20:25, 24:26, 13:15). Dwa punkty zainkasował także MKS Trzcianka. W Murowanej Goślinie SKS przegrał z naszym zespołem 2:3 (19:25, 25:22, 25:20, 22:25, 12:15). Prowadzi SPS BoxPro Volley Piła (14), przed MKS Trzcianka (13).