Siatkarki MKS Kalisz pokonały Jokera Świecie, ale łatwo nie było. ZDJĘCIA

Energa MKS Kalisz - Joker Świecie
Energa MKS Kalisz - Joker Świecie Andrzej Kurzyński
Czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie Tauron Ligi odniosły siatkarki MKS Kalisz. Kaliski zespół nie bez problemów pokonał zamykający tabelę zespół Jokera Świecie. O losach spotkania zdecydował dopiero tie-break. Najlepszą zawodniczką meczu została Aleksandra Dudek.

Siatkarki MKS Kalisz dopiero kilka dni temu wróciły do regularnych treningów. Wcześniej musiały przebywać w kwarantannie ze względu na wykryte w drużynie przypadki zakażeń koronawirusem.

Mecz lepiej rozpoczęły rywalki, które w pierwszej odsłonie zupełnie zdominowały kaliski zespół i zwyciężyły 25:15. Identycznie zakończył się drugi set, ale górą były kaliszanki. W kolejnej partii MKS poszedł za ciosem i zwyciężył jeszcze wyżej, bo 25:13. Kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną na parkiecie w Kaliszu, do głosu ponownie doszły siatkarki ze Świecia, które wygrały 25:21 i o losach spotkania musiał zdecydować tie-break. Piąty set był bardzo wyrównany. Jeszcze w końcówce na tablicy wyników widniał remis 12:12. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z Kalisza, które zwyciężyły 15:13 i w całym meczu 3:2.

Energa MKS Kalisz - Joker Świecie 3:2 (15:25, 25:15, 25:13, 21:25, 15:13)

MKS: Aleksandra Cygan 10, Aleksandra Dudek 20, Sylwia Kucharska, Justyna Łukasik 14, Oriana Miechowicz 1, Ewelina Żurowska 12 - Oliwia Bałuk (libero) - Karolina Drużkowska 14, Natalia Gajewska 3

Joker: Paulina Brzoska 9, Judyta Gawlak 8, Agata Michalewicz 3, Wangelija Raczkowska 7, Joanna Sikorska 26, Julia Twardowska 14 - Agata Nowak (libero) - Monika Jagła (libero), Natalia Skrzypkowska, Angelika Wystel, Paulina Zaborowska 1

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”