Siatkarkom Energa MKS Kalisz nie udało się zrewanżować ekipie Grot Budowlani Łódź. ZDJĘCIA

W rozegranej awansem 13. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet zespół Energa MKS Kalisz podejmował Grot Budowlani Łódź. Kaliszankom nie udało się zrewanżować za porażkę w pierwszym spotkaniu. Podopieczne Jacka Pasińskiego przegrały 1:3. Najlepszą zawodniczą spotkania została uznana środkowa łódzkiej drużyny Jaroslava Pencova.

Siatkarki Grota Budowlanych Łódź po raz drugi w tym sezonie pokonały Energę MKS Kalisz, choć nie przyszło im to łatwo. W pierwszej partii kaliszanki przegrywały już 20:14, ale zdołały odrobić straty, by ostatecznie zwyciężyć premierową odsłonę na przewagi 32:30. Podopieczne Jacka Pasińskiego bardzo dobrze rozpoczęły też drugiego seta. Prowadziły już 8:3, by jednak po chwili przegrywać 9:8. Ostatecznie łodzianki wygrały tę partię do 19. Wyższość wicemistrzyń była widoczna także w trzecim secie wygranym do 22. Czwarty set to już wyraźna wygrana zespołu z Łodzi.

- Pierwszy set był obiecujący. Wolą walki i ambicją wyszarpałyśmy tego seta, bo dzisiaj wpakować piłkę na czysto ekipie Grota Budowlanych było bardzo trudno. Grały bardzo dobrze w obronie. Nawet jak miałyśmy szczelnie ustawiony blok, to jeszcze gdzieś te akcje podbijały. Nam zabrakło przede wszystkim obrony. Za łatwo też odpuszczałyśmy. Kilka piłek mogłyśmy podbić więcej, przeciągnąć na swoją korzyść. Trochę szkoda, że nie udało nam się urwać chociaż punktu, bo była na to szansa, ale nie możemy się załamywać. Trzeba się szybko zregenerować, bo przed nami kolejne ciężkie spotkanie - powiedziała Ewelina Brzezińska, przyjmująca Energi MKS Kalisz.

W kaliskim zespole zagrała nowa przyjmująca Serbka siatkarka, Jovana Vesović. Reprezentantka kraju, mistrzyni Europy z 2011 roku, zastąpiła kontuzjowaną Ljubicę Kecman, która z powodu urazu barku musiała poddać się zabiegowi. Nowa zawodniczka pokazała się z bardzo dobrej strony. Mimo braku zgrania z zespołem zdobyła 14 punktów.

Już w niedzielę Energa MKS Kalisz podejmie Legionovię DPD Legionowo. Początek spotkania o godzinie 17.30.

Energa MKS Kalisz – Grot Budowlani Łódź 1:3 (32:30, 19:25, 22:25, 18:25)

Energa MKS: Hillary Hurley 8, Monika Ptak 9, Adrianna Budzoń, Weronika Centka 1, Ewelina Brzezińska 7, Adela Helić 14, Jovana Vesović 14, Małgorzata Jasek 12, Anna Miros 5, Klaudia Kulig (l), Justyna Łysiak (l), Katarzyna Wawrzyniak.

Grot Budowlani: Małgorzata Śmieszek 9, Anastasyia Kraiduba 8, Julia Twardowska 17, Anna Lewandowska 3, Paulina Bałdyga, Charlotte Leys 17, Maria Stenzel (l) oraz Jaroslava Pencova 18, Julia Nowicka 2, Anna Bączyńska 15.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]