Siatkarze Energa MKS Kalisz kończą rundę porażką [FOTO]

Energa MKS Kalisz – PGE Skra II Bełchatów
Energa MKS Kalisz – PGE Skra II Bełchatów Andrzej Kurzyński
Po dwóch z rzędu wygranych siatkarze Energa MKS Kalisz musieli przełknąć gorycz porażki. W sobotę, w meczu kończącym pierwszą rundę, ulegli młodzieżowym rezerwom Skry Bełchatów 3:1.

W pierwszych dwóch setach kaliszanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Dopiero w trzecie partii zagrali tak, jak należy. Ale czwarty set to ponownie bardzo dobra gra bełchatowskiej młodzieży i ich pewna wygrana. Spora w tym zasługa atakującego Błażeja Paszkiewicza, wychowanka Ambera Kalisz.

Według Mariusza Pieczonki, trenera Energi MKS Kalisz, o zwycięstwie Skry zdecydowała przede wszystkim zagrywka.

- Kiedy mieli parę punktów przewagi, to już całkowicie ryzykowali i to im wchodziło - mówi szkoleniowiec kaliskiego II-ligowca. - My mieliśmy trochę trudny tydzień. Nie mogliśmy trenować we własnej hali. Graliśmy dwa sparingi na wyjazdach. W piątek w ogóle nie mieliśmy treningu. Musimy obejrzeć ten mecz i zobaczyć co szwankowało.

Sobotni mecz zakończył pierwszą rundę rozgrywek II ligi. Kaliszanie zakończyli ją na szóstym miejscu.

Energa MKS Kalisz – PGE Skra II Bełchatów 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 17:25)

Energa MKS: Pluto, Kopacz, Porada, Pytlarz, Lipa, Telega oraz Wyrwich (libero), Kaczmarek (libero), Ozdowski, Zych, Brodziak, Nawrot.