Siatkarze MKS Kalisz rozbici przez UKS Mickiewicz Kluczbork [FOTO]

MKS Kalisz - UKS Mickiewicz Kluczbork
MKS Kalisz - UKS Mickiewicz Kluczbork Andrzej Kurzyński
Siatkarze MKS Kalisz podejmowali w sobotę UKS Mickiewicza Kluczbork. Spotkanie drugiego i trzeciego zespołu rozgrywek grupy trzeciej II ligi zapowiadało się ciekawie. Kaliscy kibice, którzy liczyli na sportowe emocje mogą czuć się rozczarowani.

Początek meczu nie zapowiadał katastrofy w wykonaniu siatkarzy MKS Kalisz. Pierwszego seta lepiej rozpoczęli goście z Kluczborka, ale kaliszanie zdołali najpierw wyrównać, a później wyszli na prowadzenie 16:14. Trener gości poprosił o przerwę na żądanie i to najwyraźniej poskutkowało. Chwilę później zespół Mickiewicza mógł cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii. Prawdziwa klęska nastąpiła w drugiej partii przegranej przez kaliski zespół do 14. Kaliszanie nie zdołali się już podnieść w trzeciej odsłonie, która przegrali do 19 i całe spotkanie 3:0.

- Widać było, że byliśmy obok meczu. W trakcie dwóch pierwszych setów mówiłem, że gramy jak juniorzy i tak to wyglądało. Do tej pory funkcjonowały blok i obrona. W tym meczu wpadały nam takie piłki, że w statystyce nie będzie tego można zapisać jako jakakolwiek akcja, tylko jako błąd - mówił po meczu Mariusz Pieczonka, szkoleniowiec MKS-u.

Dla siatkarzy MKS Kalisz była to druga przegrana z rzędu. W następnej kolejce kaliski zespół zmierzy się na wyjeździe z liderem, Czarnymi Wirex Rząśnia.

MKS Kalisz - UKS Mickiewicz Kluczbork 0:3 (21:25,14;25,19:25)