Siatkówka: kadeci UKS SMS Joker Piła zostali wicemistrzem Wielkopolski. Zobacz zdjęcia

Wiesław Szmagaj
W hali przy ul Bydgoskiej w Pile odbył się finałowy turniej Mistrzostw Wielkopolski Kadetów. Zwyciężył Energetyk Poznań, który w finałowym spotkaniu pokonał 3:1 UKS SMS Joker Piła.

W sobotę w pierwszym meczu Energetyk Poznań pokonał 3:1 VII LO SMS Amber Kalisz. W drugim spotkanie UKS SMS Joker Piła wygrał bez trudu z Progressem Września 3:0 (25:17, 25:16, 25:19). Zwycięzcy zapewnili sobie w ten sposób udział w rozgrywkach centralnych.
W niedzielę w meczu o trzecie miejsce Progress Września uporał się z ekipą Kalisza, zwyciężając 3:1. Publiczność zgromadza na trybunach czekała jednak na pojedynek finałowy. W nim lepsi okazali poznanianie, którzy pokonali pilan 3:1(25:17, 25:13, 21:25, 25:21). Nasz zespół został więc wicemistrzem Wielkopolski.Przypomnijmy, że wcześniej mistrzostwo naszego województwa zdobyli juniorzy pilskiego klubu.