Siatkówka plażowa. Zaczęli boje o GP Tczewa 2020

Zbigniew Brucki
Boje o XXIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej zaczęli miłośnicy tej gry. W pierwszym z pięciu cyklicznych turniejów wystartowało 46 drużyn: 23 w kategorii open, 12 kobiecych i 11 w kategorii 40+.

W kategorii pań w meczu finałowym oglądaliśmy Marię Grętkiewicz oraz Patrycję Deję, które dość łatwo poradziły sobie z Katarzyną Wontor oraz Magdleną Obszańską wygrywając 21:14. W bardzo zaciętym pojedynku o 3. miejsce Paulina Kirszenstein i Ela Klein wygrały 21:19 z Aleksandrą Chmielecką i Magdaleną Meller.

W kategorii 40+ nie zawiedli faworyci i w meczach o stawkę mierzyły się pary, które w ostatnich latach kończyły GP Tczewa na podium. W finale Krzysztof Dusowski i Michał Pielak zwyciężyli 21:17 Tomasza Bielińskiego i Roberta Karnowskiego. W meczu o 3. miejsce Łukasz Ciesielski i Piotr Łazarski pokonali 21:17 Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka.

W finale kategorii open zeszłoroczni triumfatorzy Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny pokonali zeszłorocznych wicemistrzów Sławomira Zemlika i Szymona Szymkowiaka 21:19. W pojedynku o trzecią lokatę bracia Maciej i Bartosz Bąk (trzeci w zeszłorocznej edycji) okazali się lepsi od Michała Pysza i Michała Szpaka wygrywając 21:13.

W czwartek, 9 lipca, na boiskach tczewskiej Kanonki odbędzie się drugi z turniejów (początek o 17.30). Przypominamy, że do turnieju można się zapisać tylko za pośrednictwem strony internetowej: www.elektronicznezapisy.pl. Zgłoszenia są przyjmowane do każdego wtorku poprzedzającego termin rozgrywek do godz. 14