Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW WSK Kalisz. Frekwencja dopisała mimo niesprzyjającej pogody. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
W Trojanowie na terenie zbiornika Pokrzywnica rozegrane zostały Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła PZW przy WSK Kalisz. W wędkarskich zmaganiach wzięli udział zarówno doświadczeni wędkarze jak i dzieci. Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała.

Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW WSK Kalisz

Zawody Spławikowe o Mistrzostwo Koła PZW przy WSK Kalisz w kategoriach kadet-junior, kobiety, senior rozegrane zostały w sobotę, 15 kwietnia na terenie zbiornika Pokrzywnica w Trojanowie.

- Mimo niesprzyjającej pogody (chłód, potęgujące się opady deszczu )udało się sprawnie przeprowadzić zawody, frekwencja dopisała, jak zawsze profesjonalnie przygotowana impreza, sprawna obsługa sędziowska – relacjonuje PZW WSK Kalisz.

Wędkarskie zmagania trwały 4 godziny. Mistrzem koła w kategorii kobiet została Natalia Bordych -415 pkt. Natomiast mistrzem koła w kategorii senior został Szymon Wypych-6920 pkt. A mistrzem koła w kategorii kadet został Kacper Janaszczyk -530 pkt.

- Podsumowując tego dnia często mały jazgarz był rybą która przechylała szalę zajętego miejsca – informuje PZW WSK Kalisz.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary i upominki przygotowane przez głównego organizatora zawodów Koło PZW WSK Kalisz. Na zakończenie wśród uczestników rozlosowane zostały talony, które sponsorował sklep wędkarski Monster Carp. Dodatkowe upominki dla młodzieży przekazał natomiast sklep wędkarski Rybka z Godziesz Wielkich.

- Cieszy fakt dużego zainteresowania zawodami wśród młodzieży, prawdopodobnie jest to efekt szkółki wędkarskiej Prosna-WSK Kalisz działającej przy kole, do której cały czas można się zapisać – dodają wędkarze z Koła PZW WSK Kalisz.

Jarmark w Stawiszynie. Można tutaj kupić wiosenne kwiaty, sa...

Deszcz im nie przeszkodził. Ochotnicy sprzątali okolice zbio...