Sport: Derby dla Jaroty

Kamil Bachorz
Pierwsze zwycięstwo odnieśli piłkarze Jaroty Hotel Jarocin. W rozegranym w Jarocinie meczu pokonali na wyjeździe (gospodarzem był zespół z Kalisza) Calisię Kalisz 2:1. Bramkę zapewniającą trzy punkty zdobył w 90. minucie Bartosz Kieliba.

Już w pierwszej minucie podopieczni Czesława Owczarka strzelili bramkę. Wtedy Damian Pawlak zagrał do Krzysztofa Bartoszaka. Napastnik jarocińskiego zespołu trafił do siatki. Jednak sędzia nie uznał trafienia, bo zawodnik gości był na pozycji spalonej. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 26. minucie. Wtedy piłkę w pole karne wstrzelił Hubert Oczkowski, a do własnej siatki skierował ją Damian Czech.

Po zmianie stron gra była wyrównana. Obydwie drużyny atakował i chciały strzelić bramkę. Najpierw w 67. minucie udało się to piłkarzom Calisii Kalisz. Wtedy Marcel Kotwica zagrał pikę do Błażeja Ciesielskiego, który z kilku metrów trafił do siatki. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w 90. minucie piłkarze Jaroty wykonywali rzut rożny. Tam najwyżej wyskoczył Bartosz Kieliba, który głową trafił do siatki.

Kolejne spotkanie podopieczni Czesława Owczarka rozegrają w niedzielę. Tym razem na własnym boisku jako gospodarz zmierzą się z kolejnym beniaminkiem – Chrobrym Głogów. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

CALISIA Kalisz - JAROTA HOTEL Jarocin 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 - Damian Czech (26.- samobójcza), 1:1 - Błażej Ciesielski (62.), 1:2 - Bartosz Kieliba (90.)

Calisia Kalisz: 1. Marcin Ludwikowski, 18. Wojciech Bzdęga (70' 16. Tobiasz Kupczyk), 5. Damian Czech, 10. Łukasz Wiącek, 20. Szymon Matuszewski, 17. Mateusz Świergiel (75' 9. Grzegorz Dziubek), 7. Marcel Kotwica, 14. Krzysztof Gościniak, 2. Martosz Migawa (60' 8. Marcin Lis), 3. Maciej Sowiński, 11. Błażej Ciesielski

Jarota Hotel Jarocin: 30. Dariusz Brzostowski, 6. Hubert Oczkowski, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 4. Mateusz Śliwa, 7. Krzysztof Czabański, 8. Karol Danielak (81' 20. Maciej Tomkowiak), 11. Damian Pawlak (68' 16. Sebastian Kamiński), 14. Michał Grobelny, 18. Patryk Cierniewski (90' 13. Igor Skowron), 9. Krzysztof Bartoszak (79' 15. Adrian Owczarek)