SPORT - Lisowicz trzeci

EMKA
Tomasz Kiendyś z grupy CCC Polsat Polkowice wygrał 22. Ogólnopolski Wyścig Szlakiem Bursztynowym - Energa Tour 2007. Trzeci był jego kolega z grupy, kaliszanin Tomasz Lisowicz. W wyścigu wzięło udział ponad 100 kolarzy.

Kiendyś rozpoczął zawody od wygranego kryterium ulicznego w Zgierzu. Zresztą od początku najbardziej aktywni byli zawodnicy z jego grupy. Na metę przybyła sześcioosobowa stawka kolarzy, a finisz rozegrał się już tylko między Kiendysiem a Janiaczykiem. Peleton ze stratą pół minuty przyprowadził Maciej Paterski z KTK Kalisz.
Sobotni etap z Kalisza do Kazimierza Biskupiego wygrał Marcin Wesoły z CCC Polsat. Po nieudanej ucieczce pięciu kolarzy, w której znów widać było Paterskiego z KTK, losy wyścigu rozstrzygnęły się na ostatnich metrach.
Z kolei ostatni etap Konin-Kalisz zakończył się sprintem z peletonu po raz pierwszy w historii aleją Wolności. Najszybszy był Marcin Gębka, a trzeci znów nasz Tomasz Lisowicz.
W klasyfikacji generalnej znalazło się aż trzech byłych kolarzy KTK - poza Lisowiczem, Wojciech Pawlak i Bartłomiej Matysiak: 1. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice), 2. Błażej Janiaczyk (Action-Uniqa), 3. Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice), 4. Jarosław Zarębski (Action-Uniqa), 5. Wojciech Pawlak (Dynatek), 6. Bartłomiej Matysiak (Legia-TV4). Klasyfikację najaktywniejszych wygrał Kiendyś a trzeci był Lisowicz, punktową - Kiendyś, zaś trzecie miejsce zajął Matysiak. Natomiast czołówka klasyfikacji młodzieżowej wyglądała tak: 1. Krzysztof Karpowicz (UKS JF Duet Goleniów), 2. Sebastian Gensch (KLTC Konin), 3. Piotr Pyszny (KTK Kalisz).