Stal Ostrów w ekstraklasie!

MWE
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała po raz trzeci w finale I ligi PTG Sokół Łańcut i tym samym wywalczyła awans do ekstraklasy.

Stal Ostrów, prowadząc w finałowej rywalizacji 2:1 i nie chcąc doprowadzić do ostatniego, piątego meczu, musiała wygrać w niedzielny wieczór. Tak też się stało.

Stalówka dominowała na parkiecie od pierwszych minut, a w ich szeregach wyróżniali się Tomasz Ochońko, Adrian Mroczek-Truskowski i Łukasz Olejnik. Już w pierwszej kwarcie ostrowianie, niesieni dopingiem kibiców, którzy pokonali kilkaset kilometrów, wypracowali sobie 10-punktową przewagę. Połowa dorobku Stali w tym okresie to zasługa Mroczka - Truskowskiego.

W drugiej i trzeciej kwarcie rewelacyjni goście powiększyli prowadzenie odpowiednio o kolejne 3 i 4 punkty. W pewnym momencie Stal prowadziła już różnicą nawet 24 punktów. Wtedy Sokół rzucił się jeszcze do ataku i dzięki pressingowi na całym boisku zmniejszył straty, doprowadzając do wyniku 44:55. Wtedy ciężar gry na swoje barki wziął Tomasz Ochońko. Rozgrywający w decydującej kwarcie zdobył 12 punktów. Ostatecznie Stal wygrała 76:63.

Jeżeli BM Slam Stal spełni wszystkie wymogi licencyjne, w sezon 2015/2016 grać będzie w Tauron Basket Lidze.

PTG Sokół Łańcut - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 63:76 (11:21, 16:19, 11:15, 25:21)
Sokół: Pławucki 15, Bręk 10, Kulikowski 9, Rduch 9, Klima 8, Tomasz Pisarczyk 6, Balawender 2, Czerwonka 2, Wrona 2, Fortuna 0.
Stal: Ochońko 22, Mroczek-Truskowski 17, Olejnik 12, Wojciech Pisarczyk 8, Żurawski 8, Suliński 7, Zębski 2.