Starosta Krzysztof Nosal z tytułem "Samorządowiec 20-lecia" [FOTO]

BH
Starosta Krzysztof Nosal z tytułem "Samorządowiec 20-lecia"
Starosta Krzysztof Nosal z tytułem "Samorządowiec 20-lecia" I. Wałęsiak
Zarząd Związku Powiatów Polskich przyznał staroście kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi tytuł "Samorządowiec 20-lecia". Oficjalne przekazanie Honorowej Statuetki Związku Powiatów Polskich nastąpiło w poniedziałek, 15 października, podczas LIII sesji Rady Powiatu Kaliskiego. Nagrodę wręczył Starosta Brzeziński i członek Zarządu ZPP Edmund Kotecki.

Tytuł "Samorządowiec 20-lecia" został nadany Krzysztofowi Nosalowi na mocy uchwały podjętej przez Zarząd V kadencji Związku Powiatów Polskich w dniu 2 lipca 2018 r. To wyróżnienie przyznawane jest samorządowcom za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej.

- Starosta kaliski jest znanym człowiekiem na Ziemi Kaliskiej, a także w skali ogólnopolskiej, bo przez swoje zaangażowanie na rzecz naszą wspólną samorządową i naszego powiatu dał się poznać jako człowiek dobry. Od 2006 roku jest promotorem pozytywnych zmian w powiecie kaliskim. Budżet w tym czasie wzrósł wielokrotnie. Wystarczy spojrzeć również na takie oczko w głowie – inwestycje drogowe. To są rzeczy widoczne, namacalne – powiedział Starosta Brzeziński, Edmund Kotecki.

- To dla mnie duże przeżycie i trudno mi zareagować. Bardzo dziękuję całemu Związkowi za to wyróżnienie. Na pewno jest to zobowiązanie aby pracować dla samorządu jak najlepiej tylko potrafię. Chciałbym podziękować także Radnym, bo to czym może się pochwalić Powiat Kaliski to nasz wspólny dorobek. Dziękuję zatem Państwu i dziękuję także 21-osobowym drużynom Radnych poprzednich kadencji – przyznał Krzysztof Nosal.

W oficjalnym uzasadnieniu wyboru, Zarząd ZPP pisze, że Krzysztof Nosal od samego początku kiedy objął urząd, był inicjatorem współdziałania powiatu z samorządami gminnymi w różnych dziedzinach. To właśnie z jego inicjatywy powstało jedyne w Polsce "konsorcjum gminne", które wspólnie z powiatem pozyskało środki finansowe na termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej. Ta współpraca sprawiła, że blisko 50 obiektów użyteczności publicznej, takich jak szkoły, domy kultury, biblioteki oraz urzędy zostało wyremontowanych i zyskało nowe oblicze, a jednocześnie doszło do znacznego obniżenia emisji dwutlenku węgla.

Szeroka współpraca z gminami jest także prowadzona w przypadku zadań inwestycyjnych związanych z infrastrukturą drogową. Dzięki temu udało się pozyskać bardzo duże środki pochodzące z Unii Europejskiej i budżetu państwa. To sprawiło, że powiat kaliski w porozumieniu z samorządami gminnymi przebudował ponad 340 kilometrów dróg powiatowych, co stanowi ponad 77% istniejącej sieci dróg zarządzanych przez powiat.

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

a
angela
WITAJ WSZYSTKO
Wielka jest moja radość z tego, że przyjechałem świadkiem, że Iwan Dariusz
Zostałem poproszony o pożyczkę w wysokości 6000 i nie okłamuję cię, kiedy rozmawiam z tobą, dziś rano sprawdziłem swoje konto i odkryłem, że 6000 zostało faktycznie przeniesionych na moje konto. To właśnie ta radość, która ożywia mnie, świadczy dziś rano o tym wspaniałym Panu, który pozwolił mi znaleźć mi radość, którą dawno temu straciłem. Ci, którzy są w potrzebie, już nie szukali daleko, skontaktowałem się z nim, oto jego

adres e-mail: [email protected]

WHATSAPP 0022 960 495 638
Dodaj ogłoszenie