Start Kalisz. 13-letnia Alicja Piec najlepsza wśród dorosłych pływaków! ZDJĘCIA

Pływacy niepełnosprawni Startu Kalisz z powodzeniem wzięli udział w II Parapływackim Grand Prix - Puchar Polski na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze-Drzonkowie. Kapitalnie spisała się zaledwie 13-letnia Alicja Piec, która po raz pierwszy w karierze stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji seniorów.

W Drzonkowie rywalizacja toczyła się na basenie o wymiarach olimpijskich. Lubuska 50. była jak zwykle szczęśliwa dla pływaków reprezentujących Klub Sportowy Niepełnosprawnych Start Kalisz.
Niespełna 13- letnia Alicja Piec w wyścigu na 200 m stylem zmiennym pokonała starsze, bardziej doświadczone zawodniczki z Zielonej Góry i Częstochowy.
- Wartościowe rezultaty uzyskali też pozostali członkowie naszej pięcioosobowej ekipy, którzy plasowali się na medalowych pozycjach w swoich grupach startowych - podkreśla trener Maciej Siemianowski.
W klasyfikacji medalowej Grand Prix pływacy Startu Kalisz zajęli wysokie, piąte miejsce.
Przygotowania i udział kaliskich pływaków w zawodach możliwy jest dzięki dofinansowaniu ze środków: Ministerstwa Sportu za pośrednictwem Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, Urzędu Miasta Kalisza oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu.