MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci WP-A UAM ozdobili ściany Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej kaliskiego szpitala. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Studenci z Pracowni Malarstwa WP-A UAM w Kaliszu poza godzinami zajęć, dobrowolnie i charytatywnie ozdobili ściany Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej przy Nowym Świecie. Dyrekcja szpitala i personel oddziału oficjalnie podziękowali młodym artystom. Wygląda na to, że to początek ich współpracy.

9-osobowa, międzynarodowa grupa (z Polski, Białorusi i Ukrainy), pod opieką prof. UAM dr hab. Izabeli Rudzkiej i mgr Katarzyny Maniewskiej opracowała i zrealizowała projekt „Przyjazny szpital dla dziecka - motywy dziecięcego świata”. Dzięki temu wnętrza oddziału, który znajduje się przy ul. Nowy Świat stały się kolorowe i piękne.

Czytaj także:

Podziękowania dla studentów i nawiązanie współpracy

W poniedziałek dyrekcja kaliskiego szpitala oraz personel Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej, oficjalnie podziękowali młodym twórcom, a prof. Izabela Rudzka otrzymała ponadto tytuł Przyjaciela Szpitala.

- To dla mnie przemiłe wyróżnienie, ale też zobowiązanie" - powiedziała wzruszona prof. Rudzka. - Naszym założeniem było stworzenie przyjaznej atmosfery we wnętrzach oddziału. To artystyczne działanie jest także doskonałym praktycznym ćwiczeniem dla studentów w realizacji tego typu projektów. Wszystkie realizacje malarskie poprzedzone zostały procesem projektowania i ich wybór dokonany został wspólnie z pracownikami przychodni. Jest to projekt, który jest wyrazem społecznej wrażliwości na potrzeby innych i chęci altruistycznego dzielenia się swoimi artystycznymi umiejętnościami – dodała.

Zarówno studenci, jak i szefowa Pracowni Malarstwa zapewnili, że malarski projekt, to początek artystycznej współpracy z kaliskim szpitalem, a kolorowe obrazy z czasem ozdobią kolejne wnętrza, w których przebywają najmłodsi pacjenci placówki.

Partnerem projektu była firma Royal Talens Poland, która przekazała materiały plastyczne i farby do realizacji artystycznego przedsięwzięcia.

ZOBACZ TAKŻE:

Noworodki Kalisz. Poznajcie najmłodszych mieszkańców Kalisza...

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto