Sukcesy kaliskiego brydżysty Piotra Walczaka. Wygrane turnieje Grand Prix Polski

Piotr Walczak był selekcjonerem i kapitanem kadry narodowej
Piotr Walczak był selekcjonerem i kapitanem kadry narodowej Archiwum
Kaliski brydżysta Piotr Walczak tradycyjnie nie zawodzi w największych turniejach. W ostatnim czasie zajmował czołowe miejsca zarówno w imprezach krajowych, jak i za granicą. Świetnie spisuje się także drugi utytułowany gracz z Kalisza - Dominik Filipowicz.

W zawodach o Grand Prix Polski Par w Gorzowie/Kielcach (turniej łączony ) zwyciężył duet Piotr Walczak - Stanisław Gołębiowski z Wrocławia, który wyprzedził ponad 180 par. Z kolei w turnieju w Sławie Śląskiej w ramach Grad Prix Polski Teamów triumfował Team AJ Diamond SYNIS Opole, w którego składzie był Piotr Walczak.

Z kolei w Rzeszowie odbył się 40. Podkarpacki Mityng Brydżowy, a w jego ramach Mistrzostwa Polski BAM (na zapis maksymalny). Zwyciężyła drużyna Comfort Wratislawia 4 z Dominikiem Filipowiczem.

W tym samym czasie Piotr Walczak uczestniczył na zaproszenie federacji bułgarskiej w kongresie brydżowym w Warnie. W turnieju teamów AJ Diamond z Walczakiem wywalczył drugie miejsce, a w trzydniowym turnieju par Piotr Ilczuk i Piotr Walczak zajęli trzecią pozycję. Z cyklu Grand Prix Wielkopolski w Charzysku Wielkim odbył się 30 turniej z okazji... Dni Wędzonej Sielawy. Triumfował duet Piotr Walczak - Cezary Serek.

Dodajmy, że w tym sezonie w ekstraklasie brydżowej Piotr Walczak reprezentuje RAL Poznań, zaś Dominik Filipowicz Comfort AZS Wratislavia 4 Wrocław. Obaj zawodnicy nie zaniedbują lokalnych turniejów grając w Kaliszu w hotelu "U Bogdana" tradycyjnie we wtorki o godz. 17.30.