Maciej Łosiak
Juniorzy Posnanii zdobyli złoty medal mistrzostw Polski
Juniorzy Posnanii zdobyli złoty medal mistrzostw Polski Posnania
Dla młodych muszkieterów z Posnanii bieżący rok był całkiem udany.

W czerwcu, podopieczni Jakuba Szczepańskiego sięgnęli po tytuł mistrzów Polski juniorów w rugby "15". Wygrali turniej finałowy w Sochaczewie. Wcześniej zdobyli także srebrny medal mistrzostw Polski juniorów w rugby "7" (jest odmiana, która weszła do programu Igrzysk Olimpijskich). Ukoronowaniem sezonu 2010-11, było zdobycie pierwszego w historii klubu złotego medalu młodzieżowych mistrzostw Polski (zawodnicy do lat 21) w Mońkach.

- Tam także zespół złożony po części z juniorów, a po części z młodych graczy występujących w zespole seniorów, prowadził Jakub Szczepański - mówi Tomasz Kapustka, trener i działacz sekcji rugby.

Natomiast kadeci szkoleni właśnie przez Tomasza Kapustkę nie odnieśli wprawdzie tak imponujących sukcesów, ale ich stała obecność w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (w tym roku zajęli piąte miejsce) gwarantuje ciągłość szkolenia młodych "muszkieterów".

Warto zaznaczyć, że kadeci nie przegrali żadnego z siedmiu spotkań ligowych, a w eliminacjach do mistrzostw Polski odnieśli komplet czterech zwycięstw, w tym cenne z faworytem, Budowlanymi Łódź. Dzięki wygranej do wiosny będą liderem w swojej mocno obsadzonej grupie.