Szachiści KTS Kalisz zdobyli dwa medale Mistrzostw Międzywojewódzkich młodzików [FOTO]

Młodzicy KTS Kalisz w Łazach
Młodzicy KTS Kalisz w Łazach KTS Kalisz
Szachiści KTS Kalisz zdobyli dwa medale Mistrzostw Międzywojewódzkich młodzików, które odbyły się w zachodniopomorskich Łazach.

Mistrzowski tytuł przypadł Zuzannie Jędrzejewskiej, która wygrała wszystkie siedem partii. Brąz zdobyła Zuzanna Solarek, która dodatkowo wywalczyła normę na II kategorię szachową.

Na miejscach punktowanych znaleźli się inni reprezentanci KTS Kalisz: 9. Maciej Kozłowski oraz 12. Julia Skurniak.
- Dzielnie walczyli o każdy punkt Emilia Jeziorska oraz Leon Jakubek - podkreśla trener Maciej Sroczyński.

Organizatorem zawodów był AKSz Hetman Politechnika Koszalińska oraz Zachodnio-Pomorski Związek Szachowy, a koszty udział zawodników KTS Kalisz pokryło Miasto Kalisz.

A już dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie juniorów w szachach. Zawodnicy Kaliskiego Towarzystwa Szachowego walczą o awans do finałów Mistrzostw Polski. KTS Kalisz reprezentują: Emilia Jeziorska (D9), Zuzanna Jędrzejewska (D11), Karol Wawrzyniak (C11), Michał Jędraszek (C11), Paweł Jędraszek (C11), Weronika Wawrzyniak (D13), Diana Franek (D13), Tymon Ochędzan (C13), Szymon Skurniak (C13) i Filip Rosiński (C13).