Szczypiorniści Energa MKS Kalisz przełamali złą passę. We własnej hali pokonali Zagłębie Lubin. ZDJĘCIA

Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin
Energa MKS Kalisz - Zagłębie Lubin Andrzej Kurzyński
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz znów mogli cieszyć się z wygranej. Kaliszanie zgarnęli trzy punkty po zaciętym starciu z Zagłębiem Lubin. MVP i najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania został Kacper Adamski.

Przed rozpoczęciem meczu nastąpiło wręczenie nagrody dla Gracza Października, którym został obrotowy Energa MKS-u Kalisz Piotr Krępa. Po raz pierwszy w roli szkoleniowca kaliski zespół poprowadził Paweł Noch. Zastąpił on Tomasza Strząbałę, który z powodów zdrowotnych nie jest w stanie wykonywać dalej swoich obowiązków trenerskich.

Paweł Noch debiut na ławce trenerskiej Energi MKS-u może zaliczyć do udanych. Kaliszanie po zaciętym meczu pokonali rywali z Lubina 30:28. Wygrana nie przyszłą jednak łatwo. Po wyrównanej pierwszej połowie zakończonej remisem 13:13 emocji nie brakowało również w drugiej odsłonie. Tuż po zmianie stron czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Kus. Wydawałoby się, że strata czołowego obrońcy mocno pokrzyżuje plany kaliskiego zespołu, jednak to właśnie świetna obrona w okresie między 36 a 47 minutą pozwoliła zbudować przewagę. Kusa dobrze zastąpił Kamil Pedryc, a Energa MKS zdołała wypracować sobie czterobramkową przewagę. Zagłębie nie postanowiło jednak zostawiać tej sytuacji bez odpowiedzi. W samej końcówce rywale zbliżyli się do gospodarzy na jedną bramkę, ale spokojna, konsekwentna gra i ważne bramki Konrada Pilitowskiego, Kacpra Adamskiego i Miłosza Bekisza pozwoliły utrzymać przewagę i zostawić trzy punkty w Kaliszu.

- Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz i rozstrzygnie się w ostatnich pięciu minutach i tak właśnie było. Niestety zdarzył nam się przestój, przez co Zagłębie zniwelowało straty do dwóch bramek. Dobrze, że w porę się otrząsnęliśmy i ten korzystny wynik dowieźliśmy do końca - powiedział Kacper Adamski, najlepszy gracz spotkania.

Energa MKS Kalisz - MKS Zagłębie Lubin 30:28 (13:13)

Energa MKS: Łukasz Zakreta, Mikołaj Krekora - Kacper Adamski 8, Bartłomiej Tomczak 4, Robert Kamyszek 4, Marek Szpera 3, Piotr Krępa 3, Stanisław Makowiejew 3, Konrad Pilitowski 2, Kamil Pedryc 1, Michał Drej 1, Miłosz Bekisz 1, Mateusz Kus.

MKS Zagłębie: Marcin Schodowski, Marek Bartosik - Roman Chychykalo 5, Jakub Bogacz 4, Marek Marciniak 4, Jakub Adamski 3, Jakub Moryń 3, Michał Stankiewicz 3, Stanisław Gębala 3, Marcel Sroczyk 2, Wojciech Hajnos 1, Mateusz Drozdalski, Michał Bekisz, Tomasz Pietruszko.

Kibice piłkarzy ręcznych Energa MKS Kalisz podczas meczu z Z...