Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Szczypiorniści MKS Kalisz rozgromili SPR Tarnów i awansowali w tabeli. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński ©
Kolejny bardzo dobry występ zaliczyli kaliscy piłkarze ręczni. Tym razem przed własną publicznością MKS Kalisz rozgromił SPR Tarnów 39:27 i awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Na początku spotkania to jednak przyjezdni próbowali narzucić swój styl gry. Drużyna z Tarnowa rozpoczęła od prowadzenia 2:0. MKS na jedno bramkowe prowadzenie zdołał wyjść dopiero w 10 minucie po rzucie swojego najlepszego strzelca Mariusza Kuśmierczyka, który w całym spotkaniu siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywala. Cztery minuty późnej kaliszanie prowadzili różnicą trzech bramek, ale przewagę tę szybko roztrwonili. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się skromną wygraną MKS Kalisz 18:16.

Kilka męskich słów trenera Bruno Budrewicza które padły w szatni podczas przerwy najwyraźniej zadziałały mobilizująco na naszego pierwszoligowca. Kaliszanie urządzili sobie ostre strzelanie, a kibice kolejny już raz zastanawiali się, czy MKS przekroczy granicę 40 rzuconych bramek. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 39.

- Dzisiaj dosyć długo wchodziliśmy na właściwe tory – ocenił Mikołaj Krekora, bramkarz MKS Kalisz. – Miejmy nadzieję, że od następnego spotkania uda nam się utrzymać wysoki poziom przez całe 60 minut.

- Z Tarnowem przegraliśmy dwa ostatnie mecze i mieliśmy coś do udowodnienia – dodaje Łukasz Kobusiński. – Czujemy się mocni w tej lidze. Już przed sezonem myślałem, że piąte, a nawet czwarte miejsce będzie w naszym zasięgu.

W rundzie rewanżowej MKS Kalisz jak na razie jest niepokonany. W sobotę odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. W następnej kolejce o punkty nie będzie jednak łatwo. Do Kalisza przyjedzie lider KS Gwardia Opole.

- Zrobimy wszystko, aby pokusić się o niespodziankę – zapowiada trener Bruno Budrewicz.

MKS Kalisz - SPR Tarnów 39:27 (18:16)

MKS Kalisz: Mikołaj Krekora – Błażej Potocki, Rafał Niedzielski 5, Tomasz Klara 1, Artur Brożek 1, Michał Krygowski 2, Łukasz Sieg 5, Łukasz Kobusiński 5, Mariusz Kuśmierczyk 7, Konrad Krupa 4, Maciej Nowakowski 5, Patryk Staniek 1, Marcin Stefański 2, Kamil Adamski 1, Grzegorz Salamon

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.