Szczypiorno dało radę Pogoni

Daniel Kawczyńskid
Szczypiorno Kalisz przekonywująco pokonało na wyjeździe Pogoń Oleśnica 33:28. Podopieczni Walentego Winokurowa grali dobrze, ale tylko w pierwszej połowie. W drugiej mieli lekkie przestoje w grze.

Rywal nie stwarzał dla naszych szczypiornistów wielkiego zagrożenia. W pierwszej połowie prowadził jednak dwoma bramkami (5:3 – 7.min). 6 minut później był już remis i od tej pory KPR dominowało, a na przerwę schodziło z pewnym prowadzeniem 20:18.

W drugiej części utrzymywało korzystny rezultat, ale to miejscowi byli skuteczniejsi. Skrzętnie wykorzystywali chaos w ekipie miejscowych, a momentami zdobywali parę goli pod rząd, lecz nie wystarczyło to do wyrównania i Szczypiorno pewnie zwyciężyło 33:28

Po raz kolejny o zwycięstwie zadecydowała skuteczność Piotra Bielca (6 bramek) i Łukasza Stachowiaka (6). Niewiele gorszy pod tym względem był Łukasz Kobusiński (4). Pochwała należy się także bramkarzom – Piotra Matuszczakowi i Marcinowi Młoczyńskiemu, którzy po raz kolejny zabłysnęli udanymi interwencjami. Ostatni z wymienionych, po raz kolejny w tym sezonie skutecznie wykonał rzut karny.

A w następnym meczu Szczypiorno podejmie u siebie lidera tabeli drugiej ligi – Arot Leszno.

Pogoń Oleśnica – Szczypiorno Kalisz 28:33 (12:20)