Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Kaliszu chce zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i poprawić warunki pracy personelu. W tym celu inwestuje w nowoczesne technologie.

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
- Nasz cel to zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, przy jednoczesnej poprawie warunków pracy personelu – zapewnia Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. W tym celu placówka zamierza inwestować w nowoczesne technologie.

- Nasz cel to zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, przy jednoczesnej poprawie warunków pracy personelu, a w szczególności lekarzy operatorów i ich asystentów na sali operacyjnej. Nie bez znaczenia jest też zwiększenie efektywności organizacyjnej ich pracy. To trudne, ale nie obawiamy się nowych wyzwań - podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor kaliskiego szpitala.

Optymalizacja pracy Bloku Operacyjnego to jedno z wielu zagadnień, w ramach których szpital przystąpił do weryfikacji i własnej, praktycznej oceny najbardziej aktualnych rozwiązań dostępnych na rynku.

- W pierwszej kolejności testowany jest System Integracji Sal Operacyjnych – OR1 AIR. W ramach testu weryfikowano możliwości rejestracji (4K) oraz routingu obrazu wideo (4K) na sali operacyjnej, a także streaming obrazu poza salę operacyjną. Takie działanie pozwala np. na zdalną konsultacje, zdalny mentoring. Jest też przydatne w celach edukacyjnych – informuje kaliski szpital.

Testowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w praktyce, pozwala na rzeczywistą ocenę użyteczności systemu w specyficznych potrzebach personelu oraz wygody pracy z urządzeniem. Możliwość konsultacji zdalnej w ramach sieci LAN szpitala (z personelem innej lub tej samej specjalizacji), zwiększają również bezpieczeństwo pacjenta.

Czytaj także:

Wraz z systemem integracji testowany jest również system endoskopowy, pozwalający na obrazowanie fluorescencyjne w małoinwazyjnych technikach operacyjnych.

- Ocena perfuzji jest zagadnieniem multidyscyplinarnym i wykorzystywana jest szczególnie w chirurgii ogólnej: zespolenia jelit, ocena funkcji wątroby i dróg żółciowych; w neurochirurgii: ocena przepływu krwi po zamknięciu tętniaka, obrazowania przebiegu tętnicy podstawnej podczas wentrikulostomi; w onkologii: w celu detekcji węzła wartowniczego (np. mapowanie SLN w raku szyjki macicy i trzonu macicy, mapowanie SLN w raku sromu); a także w chirurgii plastycznej: podczas przeszczepów skóry. Zastosowanie takiego rozwiązania gwarantuje (wg statystyk), że odsetek powikłań pooperacyjnych i reoperacji jest znacznie niższy"- wskazuje dr Sławomir Kaczmarek Kierownik Oddziału chirurgii ogólnej, onkologicznej i małoinwazyjnej naszego szpitala.

W obszarze zainteresowania szpitala jest również system zarządczy wspierający koordynację pracy bloku operacyjnego, co docelowo powinno się przełożyć na jeszcze większą liczbę wykonywanych zabiegów, a jest to istotne w kontekście jak wiadomo zbyt małej ilości dostępnej kadry medycznej na rynku nie tylko w naszym regionie ale i w całej Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Spływ twardzieli w Kaliszu. Po raz 14. płynęli rzeką Prosną

Spływ twardzieli w Kaliszu. Po raz 14. płynęli rzeką Prosną ...

[g]8720071[/g

Spotkanie integracyjne "Dla Ukrainy przy barszczu" na Głównym Rynku w Kaliszu

Spotkanie integracyjne "Dla Ukrainy przy barszczu" na rynku ...


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Jakie są najczęstsze przyczyny biegunki u dorosłych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto