Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Kaliszu dołączył do Krajowej Sieci Kardiologicznej. To świetna wiadomość dla pacjentów z cełgo regionu

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Szpital w Kaliszu dołączył do Krajowej Sieci Kardiologicznej
Szpital w Kaliszu dołączył do Krajowej Sieci Kardiologicznej Szpital w Kaliszu
Wraz z początkiem kwietnia szpital w Kaliszu został zakwalifikowany do ośrodków drugiego poziomu Krajowej Sieci Kardiologicznej. Oznacza to łatwiejszy i szybszy dostęp do specjalisty oraz profesjonalnej terapii dla pacjentów z naszego regionu, zmagających się z chorobami układu sercowo-naczyniowego

Krajowa Sieć Kardiologiczna przyspiesza drogę pacjenta od wykrycia choroby do wdrożenia skutecznej terapii. Pacjenci maksymalnie w ciągu 30 dni trafiają do specjalisty, aby rozpocząć leczenie najlepszymi metodami w ośrodku specjalistycznym.

Pilotażowy program pod nazwą Krajowa Sieć Kardiologiczna oznacza - z punktu widzenia pacjentów - zwiększenie dostępu do leczenia kardiologicznego, zgodnego z najnowszymi i najlepszymi standardami międzynarodowymi, oraz oferuje pacjentowi bardzo szybki dostęp do diagnostyki i leczenia specjalistycznego, którego celem nadrzędnym jest oczywiście zmniejszenie śmiertelności w populacji naszego kraju z przyczyn sercowo naczyniowych.

- Dzięki intensywnej pracy, jaką wykonaliśmy w ciągu ostatnich lat, zostaliśmy zaproszeni do realizacji tego projektu i zyskaliśmy akceptację regionalnego ośrodka koordynującego w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Oddziału NFZ, jako partner i współpracownik w tym projekcie. We wtorek podpisałem stosowną umowę z NFZ, która włącza nas oficjalnie do Krajowej Sieci Kardiologicznej od pierwszego kwietnia - informuje Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

Krajową Sieć Kardiologiczną tworzą wybrane oddziały i poradnie kardiologiczne, oraz poradnie lekarzy rodzinnych, sprzężone ze sobą wspólnym systemem informatycznym, co pozwala na szybkie znalezienie miejsca dla rozpoczęcia lub kontynuacji adekwatnej do potrzeb chorego ambulatoryjnej jak i szpitalnej ścieżki diagnostyczno - terapeutycznej.

- Wykonana praca, liczba zrealizowanych zabiegów, zgromadzone zaplecze sprzętowe, a także doskonale wyszkolony personel i kompleksowość opieki kardiologicznej, pozwoliły nam na zakwalifikowanie się do ośrodków II poziomu Krajowej Sieci Kardiologicznej. Dotyczy do zarówno oddziału kardiologicznego, jak i naszej poradni kardiologicznej. Tym samym zyskaliśmy możliwość wykonywania w sposób nielimitowany i nieograniczony kontraktem z NFZ szeregu zaawansowanych i drogich procedur medycznych. Chodzi o procedury stosowane w leczeniu niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca, leczeniu wad zastawkowych oraz nadciśnienia tętniczego. Umożliwia to naszemu szpitalowi wykonywanie dużo większej liczby zabiegów ablacji, implantacji stymulatorów, kardiowerterów, układów resynchronizujących i jest szansą na udzielenie pomocy dużo większej liczbie chorych w zdecydowanie krótszym czasie - dodaje Radosław Kołaciński.

Do sieci szpitali kardiologicznych, oprócz poradni i oddziału kardiologii szpitala w Kaliszu, została włączona prowadzona przez szpital nowa Poradnia POZ "Nowy Świat". Będzie ona kompleksowo współpracowała z poradnią kardiologiczną i oddziałem kardiologicznym, a skorzystanie z jej usług będzie owocowało jeszcze szybszym dostępem do Krajowej Sieci Kardiologicznej już z poziomu lekarza rodzinnego.

- Fakt zakwalifikowania naszego ośrodka do drugiego poziomu szpitali i poradni kardiologicznych jest dowodem wysokiej jakości naszej pracy i jednoznacznym potwierdzeniem fachowości i dobrego przygotowania merytorycznego naszej kadry kardiologicznej. Zdajemy sobie także sprawę z tego, że wyznaczona naszemu szpitalowi i poradni pozycja ośrodka II stopnia w Krajowej Sieci Kardiologicznej, nakłada na nas dodatkowy obowiązek, po pierwsze wsparcia merytorycznego i diagnostycznego dla oddziałów kardiologicznych i poradni kardiologicznych z pierwszego poziomu Krajowej Sieci Kardiologicznej, a po drugie udzielnie maksymalnie możliwej pomocy pacjentom okolicznych szpitali miejskich i powiatowych, które nie zostały umieszczone w strukturach Sieci Szpitali Kardiologicznych województwa wielkopolskiego, w maksymalnie szybkiej inicjacji i sprawnym prowadzeniu całego procesu diagnostyczno-terapeutycznego wszystkich pacjentów kardiologicznych z tych regionów - wyjaśnia dyrektor kaliskiego szpitala.

W przypadku szpitala w Kaliszu będą to chorzy z powiatu ostrowskiego, krotoszyńskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego czy tureckiego. Placówka zapewnia, że jest przygotowana na te dodatkowe obowiązki i liczy na bardzo dobrą współpracę w tym zakresie z sąsiednimi szpitalami.

ZOBACZ TAKŻE:

Rocznica śmierci Jana Pawła II. W Kaliszu odbył się Marsz Pa...

Wiosenny targ na plantach w Kaliszu

Wiosenny targ zagościł na plantach w Kaliszu. ZDJĘCIA

Misterium Męki Pańskiej na osiedlu Ogrody w Kaliszu. ZDJĘCIA, WIDEO


Obserwuj nas także na Google News

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto