Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital w Kaliszu. Oddział Urazowo-Ortopedyczny świętował swoje 60. urodziny. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Andrzej Kurzyński
Anna Błaszczyk/Szpital w Kaliszu
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu odbyło się sympozjum naukowe, zorganizowane z okazji jubileuszu 60-lecia Oddziału Urazowo-Ortopedycznego. Wzięli w nim udział lekarze, profesorowie i specjaliści z oddziałów dolnośląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Oficjalnego otwarcia sympozjum dokonali: prof. Tomasz Kotwicki, prof. Piotr Kozłowski, dr hab. prof. nadzw. U.M. Paweł Reichert oraz dr n. med. Ireneusz Urbaniak, kierownik kaliskiego oddziału. O działalności kaliskiego szpitala i jego historii opowiedzieli m.in. Radosław Kołaciński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu; dr n. med. Mariusz Kurpik, zastępca dyrektora szpitala, dr n. med. Ireneusz Urbaniak, kierownik Oddziału. Wykłady i prelekcje wygłosili: Wojciech Jędrzejewski i prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz.

Gratulacje i życzenia organizatorom złożył m.in. Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza

- Spotykamy się dzisiaj, żeby uczcić 60 lat funkcjonowania Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Kaliszu. To piękny jubileusz. Przez ten czas kaliska ortopedia stale się zmieniała i unowocześniała. Dzisiaj jest to jedyny w naszym regionie oddział, pełniący całodobowy, stacjonarny ostry dyżur urazowy. Rocznie przeprowadza około półtora tysiąca różnego rodzaju zabiegów, ratując zdrowie i życie pacjentów z Kalisza i całej południowej Wielkopolski. Zdaję sobie sprawę, że ośrodki takie jak Kalisz, chcąc być rzeczywistymi centrami regionu, muszą świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Także usługi medyczne. Powinny być one dostępne i oparte na najnowocześniejszych osiągnięciach medycyny światowej i jasnych procedurach, które zapewnią pacjentom bezpieczeństwo i szybki powrót do zdrowia, a lekarzom i całemu personelowi komfort i satysfakcję z pracy. Cieszę się, że tak właśnie jest w przypadku kaliskiej ortopedii. Jako mieszkańcy doceniamy fakt, że możemy otrzymać kompleksową pomoc lekarską na miejscu, w Kaliszu, a nie musimy w tym celu wyjeżdżać do innych miast - mówił Krystian Kinastowski.

Kaliska ortopedia początkowo działała w szpitalu przy Toruńskiej. Tam lekarze operowali głównie dzieci z wrodzonym zwichnięciem stawów biodrowych. Kolejnym, krokiem była chirurgia urazowa. Dziś Oddział Urazowo-Ortopedyczny szpitala w Kaliszu realizuje pełną paletę zabiegów - i to na światowym poziomie: między innymi endoprotezy całkowite stawów biodrowych i kolanowych, a nawet gwoździowanie śródszpikowe.

Zobacz także: Wielkopolska Izba Lekarska świętowała w Kaliszu 30-lecie odrodzenia samorządu lekarskiego. ZDJĘCIA


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto