Szpital w Wolicy dołącza do prestiżowej światowej organizacji jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej

OPRAC.:
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
fb/ Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza
Udostępnij:
Szpital w Wolicy dołącza do prestiżowej, globalnej organizacji The Global Green and Healthy Hospitals. Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy będzie pierwszym szpitalem w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej, który dołączył do tego grona.

Szpital w Wolicy dołącza do Global Green and Healthy Hospitals

The Global Green and Healthy Hospitals to społeczność zrzeszająca blisko 1450 członków w 72 krajach, reprezentująca interesy 43 tysięcy szpitali i centrów ochrony zdrowia.

- Chcemy być pomostem wprowadzając w tej części świata założenia Global Green and Healthy Hospitals oraz wykorzystywać innowacje, pomysłowość i inwestycje, aby przekształcać sektor zdrowia i wspierać zdrową przyszłość dla ludzi i planety - podkreślił doktor Sławomir Wysocki dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/ Kalisza podpisując list intencyjny wstąpienia do organizacji, jednocześnie swoim zarządzeniem dyrektor powołał specjalne zespoły ds. wdrażania rozwiązań Eko w WSZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy.

The Global Green and Healthy Hospitals to największa na świecie sieć zrównoważonej opieki zdrowotnej, a członkostwo w organizacji jest możliwością szybkiego przyspieszenia postępu w kierunku zostania prawdziwie zrównoważonym szpitalem.

Czytaj także:

Jakie korzyści daje członkowstwo w Global Greend and Healthy Hospitals?

- Będąc członkiem społeczności GGHH Szpital w Wolicy zyskuje ekskluzywne narzędzia, zasoby oraz treści (np. Centrum Danych Hipokratesa) dotyczące działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, studia przypadków, najlepszych praktyk, a także dostęp do narzędzi i zasobów, które pozwolą porównywać cele oraz wyniki w zakresie zrównoważonego rozwoju z innymi szpitalami na świecie – informuje szpital w Wolicy.

Organizacja zaprasza na wydarzenia i spotkania, np. prestiżowy Europejski Szczyt Klimatyczny Opieki Zdrowotnej oraz daje możliwość udziału w projektach pilotażowych i badawczych. Informuje o możliwościach uzyskania dostępu do unijnych i światowych możliwości finansowania projektów i działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, dostęp do porad ekspertów, a także możliwość kształtowania unijnych polityk i przepisów poprzez reprezentację w debatach politycznych i procesach decyzyjnych. GGHH daje również ekspercki wgląd w istotne zmiany w polityce i praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak pracować w ramach unijnych przepisów na rzecz zrównoważonego rozwoju (np. rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych, dyrektywa w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych czy dyrektywy dotyczące zamówień publicznych) oraz możliwości nawiązywania kontaktów i partnerstwa z innymi członkami z europejskiego sektora opieki zdrowotnej.

ZOBACZ TAKŻE:

Wigilia w okopach 1915

Niecodzienna rekonstrukcja historyczna w Bolimowie z udziałe...

Szpital w Kaliszu wzbogacił się o nowoczesny sprzęt okulistyczny

Szpital w Kaliszu wzbogacił się o nowoczesny sprzęt. "To ogr...


Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie