Szpitale w wielkopolskim z nowymi łóżkami dla rodziców małych pacjentów. To wspólny dar franczyzobiorców McDonald’s Polska

Materiał promocyjny McDondald's Polska
Franczyzobiorcy McDonald's Natalia Pałka-Urban i Dariusz Wojtasiak, w czasie uroczystego przekazania łóżek dla rodziców małych pacjentów
Franczyzobiorcy McDonald's Natalia Pałka-Urban i Dariusz Wojtasiak, w czasie uroczystego przekazania łóżek dla rodziców małych pacjentów
Pobyt dziecka w szpitalu zawsze wiąże się dla rodziny ze stresem. Czasem choroba przychodzi nagle i hospitalizacja jest konieczna. Rodzic potrzebuje siły, aby zapewnić wsparcie swojemu dziecku. Będzie mu łatwiej, gdy zyska godne warunki do snu i czuwania przy pacjencie w ciągu dnia. Doskonale zdają sobie z tego sprawę franczyzobiorcy McDonald’s, którzy dbają, aby rodzicom małych pacjentów było wygodnie w szpitalu zarówno w dzień, jak i w nocy.

Franczyzobiorcy McDonald’s dbają o swoje otoczenie. Wiedzą, z jakimi problemami mierzą się mieszkańcy, jakie są ich potrzeby i podejmują działania, które wspierają społeczności. Jedną z ich wspólnych inicjatyw jest wsparcie Fundacji Ronalda McDonalda w ramach programu „Łóżka dla rodziców”. Tylko w tym roku franczyzobiorcy McDonald’s podarują ponad 250 łóżek dla rodziców hospitalizowanych dzieci w niemal 36 miastach w całym kraju.

„Łóżka dla rodziców” – dla wygody i bliskości

Obecność mamy czy taty w procesie leczenia jest dla dzieci kluczowa. Dzięki temu szybciej odzyskują siły, a czas spędzony w świecie medycznych pojęć i sprzętów nie jest aż tak trudny. Dzięki łóżkom dla rodziców, które za sprawą franczyzobiorców McDonald’s i Fundacji Ronalda McDonalda trafiają do szpitali i oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, rodzice w komfortowych warunkach czuwają przy pociechach.

– Łóżka dla rodziców są wielofunkcyjne, wygodne i ustawne. Wyglądem, kiedy są złożone, przypominają fotel i zajmują niewiele miejsca. Dzięki nim rodzic może zadbać o własną regenerację. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w salach szpitalnych, które nieraz muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym – podkreśla Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu Fundacji, Dyrektor Wykonawcza.

Łóżka dla rodziców w województwie wielkopolskim

Szpitalna codzienność może przytłaczać, i mimo że najmłodsi pacjenci wracają do zdrowia pod fachową opieką, u rodziców pojawiają się chwile zwątpienia. Stworzenie im przestrzeni do komfortu fizycznego pozwala odpędzić złe myśli i skupić się na tym, co najważniejsze – wspieraniu dziecka i zapewnieniu mu poczucia bezpieczeństwa. Wyspany rodzic od rana może być już superbohaterem, który jest blisko, zapełnia czas i daje ogrom miłości. Wiedzą o tym franczyzobiorcy McDonald’s z województwa wielkopolskiego, którzy podarowali łóżka lokalnym szpitalom.

Sprzęty zakupione przez Paulinę Galant, Dariusza Wojtasiaka i Natalię Pałkę-Urban trafiły m.in. do Szpitala Powiatowego w Jarocinie oraz Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu. Razem podarowali wielkopolskim placówkom 15 łóżek.

- Staramy się umożliwić rodzicom bycie blisko dziecka. Czas w szpitalu jest trudny, zarówno dla dziecka, jak i dla mamy czy taty. Rodzic wypoczęty, rodzic wyspany w godnych warunkach - to zupełnie inne wsparcie dla małego pacjenta w ciągu dnia. Za dnia to łóżko można złożyć jak fotel, na którym dziecko można przytulić. To całkowicie zmienia atmosferę i warunki pobytu w szpitalu - mówi Natalia Pałka-Urban, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska.

Pomoc tam, gdzie jest potrzebna

Łóżka dla rodziców są ważne w szpitalnej rzeczywistości. Z jednej strony placówki same zgłaszają swoje prośby do Fundacji Ronalda McDonalda, z drugiej zaś franczyzobiorcy McDonald’s na własną rękę sprawdzają potrzeby szpitali w miejscowościach, w których prowadzą restauracje, aby wspierać mieszkańców i personel medyczny. W czasie rozmów i spotkań pojawiają się różne prośby – o wyposażenie oddziału w sprzęt medyczny lub AGD, np. czajnik czy kuchenkę mikrofalową dla pacjentów i opiekunów. Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, licencjobiorcy McDonald’s pomagają, czyniąc rzeczywistość szpitalną chorych dzieci i ich rodziców trochę łatwiejszą.

Aby rodzina mogła być razem

Fundacja Ronalda McDonalda działa w Polsce od 2002 roku, realizując misję „Aby rodzina mogła być razem”. W centrum jej uwagi znajduje się profilaktyka zdrowotna dzieci oraz opieka skoncentrowana na rodzinie, w czasie ciężkiej choroby jej najmłodszych członków, która wiąże się z pobytem w szpitalu.

Od początku istnienia Fundacji w Polsce w jej działalność aktywnie angażują się franczyzobiorcy McDonald’s Polska. Wspierają oni nie tylko inicjatywy, takie jak łóżka dla rodziców, ale także program profilaktyczny NIE nowotworom u dzieci. W jego ramach, dzięki mobilnemu ambulansowi medycznemu, który co roku rusza w Polskę, dzieci mogą skorzystać z bezpłatnych, przesiewowych badań USG. Ambulans odwiedza te miejscowości, w których dostęp do specjalistów jest ograniczony lub utrudniony. W ciągu 18 lat programu zostało przebadanych ponad 86 tys. dzieci w całej Polsce. Tylko w tym roku przebadanych zostanie łącznie ponad 6 tys. dzieci w 64 miastach, a to między innymi za sprawą zaangażowania 13 licencjobiorców marki.

Franczyzobiorcy McDonald’s wspierają także Domy Ronalda McDonalda. Rodziny hospitalizowanych dzieci mogą zamieszkać w nich bezpłatnie. Pozostają w nich tyle czasu, ile potrzebują, czyli tyle, ile trwa pobyt w szpitalu małego pacjenta. Oprócz pokoi z łazienkami, które gwarantują niezbędną prywatność, każdy Dom to duża wspólna kuchnia, jadalnia, miejsca spotkań, ogród, biblioteka, pralnia. Warszawski Dom tylko w pierwszym roku przyjął ponad 140 rodzin pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego UCK WUM. Najdłuższy pobyt rodziny w Domu w Warszawie wciąż trwa, od ponad 575 dni.

W Polsce działają już dwa Domy Ronalda McDonalda. Pierwszy przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, kolejny przy Dzięcięcym Szpitalu Klinicznym UCK WUM w Warszawie. Planowane jest powstanie trzeciego – przy Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie. Każdy może zostać darczyńcą Fundacji i dołożyć swoją cegiełkę po to, „aby rodzina mogła być razem”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Szpitale w wielkopolskim z nowymi łóżkami dla rodziców małych pacjentów. To wspólny dar franczyzobiorców McDonald’s Polska - Głos Wielkopolski

Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto