Szymon Krawczyk wygrał Nocne Kryterium Kolarskie Memoriał Józefa Jankowskiego w Kaliszu. ZDJĘCIA

Nocne Kryterium Kolarskie w Kaliszu
Nocne Kryterium Kolarskie w Kaliszu Andrzej Kurzyński
Podobnie jak przed rokiem, Szymon Krawczyk, reprezentujący barwy Voster ATS Team, wychowanek Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zwyciężył Nocne Kryterium Kolarskie Memoriał Józefa Jankowskiego w Kaliszu.

Nocne Kryterium Kolarskie Memoriał Józefa Jankowskiego, to wyścig kolarski, którego celem jest uczczenie pamięci niezwykle zasłużonego dla polskiego i kaliskiego kolarstwa szkoleniowca, wychowawcy wielu pokoleń znakomitych zawodników, człowieka wyjątkowo oddanego swojej pasji.

Start i meta wyścigu zlokalizowane były na placu Bogusławskiego. Kolarze ścigali się po kilometrowej pętli, wiodącej ulicami Bankową, Ułańską, Pułaskiego, Częstochowską do placu Bogusławskiego. Do pokonania było 40 rund, czyli 40 kilometrów. Wyścig został rozegrany metodą na punkty: co piąte okrążenie punktowane: 5, 3, 2, 1. pozostałe okrążenia punktowane 2, 1 a ostatnie okrążenie punktowane 10,6,4,2.

Warto dodać, że w zawodach udział wzięli podopieczni kaliskich trenerów kolarzy torowych Jacka Kasprzaka i Igora Krymskiego. Na ulicach Kalisza ścigali się medaliści mistrzostw świata i Europy, zarazem potencjalni kandydaci na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]