Polecamy

Zamach w Madrycie © archiwum
[3/19]

Zamach w Madrycie

Rankiem 11 marca 2004 roku w pociągach dowożących ludzi z podmiejskich okolic do pracy w Madrycie eksplodowało 10 z 13 podłożonych bomb. Zginęło 191 osób, w tym 4 Polaków, a 1858 osób zostało rannych.

To najkrwawszy akt terroryzmu w Europie od czasów zamachu z Lockerbie 21 grudnia 1988 roku. Do zamachu przyznało się kilka grup islamskich fanatyków. Aresztowano trzech Marokańczyków i dwóch Hindusów. Zamach w Madrycie rozpoczął serię kolejnych zamachów bombowych w innych europejskich miastach.

Sprawdź, jakie były najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach --->


Zamachy terrorystyczne w USA i Europie, wielkie protesty przeciwko zmianom klimatu zapoczątkowane przez szwedzką nastolatkę, pojawienie się nowych przywódców jak Barack Obama czy papież Franciszek, aneksja Krymu przez Rosję, pożar historycznego skarbu jakim jest katedra Notre Dame czy walka całego świata z koronawirusem - to tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń na świecie w ostatnich dwóch dekadach. Sprawdźcie w naszej galerii, jakie były najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach.

Najnowsze wiadomości

reklama