Turniej im. Józefa Goli w Kaliszu. Szkoła Podstawowa nr 8 była najlepsza [FOTO]

XXIV Halowym Turniej Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu
XXIV Halowym Turniej Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu Andrzej Kurzyński
Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu zwyciężyła w XXIV Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli. Podopieczni Jacka Bartkowskiego w finale pokonali reprezentację Szkoły Podstawowej nr 17, prowadzoną przez Daniela Olszynę.

W Szkole Podstawowej nr 17 w Kaliszu rozegrano mecze XXIV Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli w Kaliszu. W finale spotkały się Szkoła Podstawowa nr 8 i Szkoła Podstawowa nr 17. Zwyciężyła "Ósemka" 2:1 po golach Dawida Józefiaka.

W meczu o trzecie miejsce Szkoła Podstawowa w Stawiszynie pokonała Szkołę Podstawową nr 18 1:0, a zdobywcą bramki był Stanisław Gołdyn, król strzelców kaliskiego turnieju. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Mikołaj Juszczak z "Ósemki", a najlepszym bramkarzem został uznany Oskar Sawicki z SP 17. Nagrodę indywidualną dla najaktywniejszego zawodnika odebrał Kacper Smolarek z SP 18.

Puchary, medale i nagrody zawodnikom oraz trenerom wręczali: Józef Gola junior, syn patrona turnieju, Piotr Kościelny, wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej i zarazem prezes Stowarzyszenia "Kaliszanie", Piotr Wrzeszczyński, pomysłodawca turnieju, Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu, Kinga Pisula, dyrektor SP 17 w Kaliszu, Wojciech Kwiatkowski, wiceprezes Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Mirosław Dębowski, przewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego.

1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu (trener Jacek Bartkowski)
2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu (trener Daniel Olszyna)