Turniej Józefa Goli w Kaliszu. Zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 8 [ZDJĘCIA]

AND
XXII Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Józefa Goli
XXII Halowy Turniej Piłki Nożnej im. Józefa Goli Karina Zachara
Zespół Szkoły Podstawowej nr 8 w Kaliszu został zwycięzcą XXII Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Józefa Goli. W finałowym pojedynku, młodzi zawodnicy z „Ósemki” pokonali 4:1 drużynę SP 14 i po osiemnastu latach znów triumfowali w tych popularnych wśród młodych fanów futbolu zmaganiach.

Dla młodych zawodników z „Ósemki” zwycięstwo w turnieju ma znaczenie szczególne. To przecież w murach tej właśnie kaliskiej podstawówki toczyły się pierwsze turniejowe rozgrywki poświęcone pamięci zasłużonego dla rozwoju kaliskiego sportu Józefa Goli i to właśnie jej wychowankowie święcili triumfy w pierwszych czterech edycjach tych zmagań. Nie jest też tajemnicą, że Szkoła Podstawowa nr 8, dzięki znakomitym wychowawcom i trenerom, jak choćby Józef Walczyński czy Piotr Wrzeszczyński, przez lata uważana była za kuźnię piłkarskich talentów, a jej absolwenci nierzadko zasilali szeregi seniorskiego zespołu KKS-u.

Jak pokazały sobotnie finały piłkarskie tradycje i sportowy dorobek minionych lat ma swoją dobrą kontynuację. Po osiemnastu latach przerwy młodzi piłkarze z „Ósemki” wrócili na szczyt turniejowych zmagań i to w pełni zasłużenie, bo dokonali tego w prawdziwie mistrzowskim stylu. W całym cyklu rozgrywek, które przez kolejne weekendy lutego odbywały się w hali Szkoły Podstawowej nr 17, począwszy od gier eliminacyjnych, przez półfinały i wreszcie spotkania finałowe, podopieczni Jacka Bartkowskiego nie przegrali ani jednego meczu i stracili zaledwie dwie bramki. W sobotnich finałach najpierw pokonali 4:0 zespół z Piotrowa, a w starciu o najwyższy stopień podium zwyciężyli 4:1 kolegów z „Czternastki”. Na miejscu trzecim, po bardzo emocjonującym pojedynku, którego losy rozstrzygnęły się dopiero w dogrywce, uplasowała się drużyna SP 18 pokonując 3:2 graczy z Piotrowa.

Do rąk utalentowanych zawodników SP 8 trafiły też dwie nagrody indywidualne. Statuetkę i zaszczytny tytuł najlepszego piłkarza turnieju otrzymał Kacper Kaliński, natomiast najlepszym strzelcem został Marcin Zarzycki, który był autorem aż 16 trafień. Przyznano też tytuł najlepszego bramkarza, który przypadł Jakubowi Jenerowi z SP 14.

Nagrody i medale młodym adeptom futbolu wręczyli m.in. Józef Gola junior, syn patrona turnieju, Mariusz Witczak, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Kaliszu, Mirosław Dębowski, wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska”, Wojciech Kwiatkowski, wiceprezes Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Ryszard Feszczuk, wiceprezes Kaliskiego Klubu Sportowego, Michał Szymański, członek zarządu KKS oraz Kinga Pisula, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 17. Tradycyjnie już głównym organizatorem rozgrywek był Kaliski Szkolny Związek Sportowy.