Turniej koszykówki 3x3 w Szałem. Grali o puchar Feniksa. ZDJĘCIA

Fundacja Kaliska Koszykówka po raz trzeci zaprosiła na turniej koszykówki 3x3. Impreza odbyła się na boisku w Szałem. W tym roku turniej zgromadził 69 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: do lat 11,13 i 17.

Podczas turnieju największym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja do lat 11, w której udział wzięły 34 zawodniczki i zawodnicy. Kategoria została zdominowana przez zawodników z Pleszewa i Kowalewa. Obie drużyny wystawiły w półfinałach po dwa składy. Zawodnicy trenera Krzysztofa Cnotliwego pokazali, że koszykówkę można trenować od najmłodszych lat. Klasyfikacja końcowa kategorii do lat 11: 1. Pleszew I 2. Kowalew I 3. Kowalew II 4.Pleszew II 5. Team Banan 6. KTKosz 7-9 Ktkosz II,Biała Czekolada, Unikatowi. Na wyróżnienie zasługuje postawa fair play Unikatowych ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Kaliszu.

W kategorii do lat 13 zgłosiło się 18 zawodników (5 drużyn). Rywalizacja była już bardziej zacięta i mecze toczyły się punkt za punkt, a w kilku przypadkach do rozstrzygnięcia spotkania konieczna była nawet dogrywka. Ostatecznie tę kategorie zwyciężyła drużyna Arged Team Ostrów. Kolejne miejsca zajęły: 2. Ktkosz IV 3. Ktkosz V. 4. Feniks Kalisz.

W najstarszej kategorii połączonej z dwóch (u15 i 17) można było zobaczyć kawałek solidnego basketu. Swoją postawą zaskoczyła wszystkich ekipa Seven4Life. Streetballowa drużyna radziła sobie jak równy z równym z przeciwnikami trenującymi na co dzień w klubach i ostatecznie zajęła drugie miejsce, ulegając w finale zespołowi o nazwie UCLA. Trzecie miejsce zajęła ekipa Play Basket Kraszewice.

Po turnieju na zawodników czekały przekąski przygotowane przez Małą Plażę. Przed wręczeniem nagród świetny pokaz swoich umiejętności dał Aro Przybylski. Publiczność mogła skorzystać też z atrakcji przygotowanych przez Paintball Kalisz uatrakcyjniając widzom czas spędzony na turnieju. O oprawę muzyczną turnieju dbało Szafran.art.

- Chciałbym podziękować trenerom i opiekunom drużyn, zawodnikom, sędziom boiskowym i stolikowym, wszystkim, którzy pomagali przy organizacji turnieju - mówi Tomasz Walczak, organizator wydarzenia.

Turniej został zrealizowany ze środków Fundacji Kaliska Koszykówka. Warto dodać, że młodzież zainteresowana grą w koszykówkę może przychodzić na zajęcia, które w okresie od czerwca do września FKK prowadzi w poniedziałki na boisku orlik przy Podmiejskiej oraz w środy i piątki na boisku w Szałem, zawsze o godzinie 18.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]