Turniej Mini Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Kalisza [ZDJĘCIA]

AND
Turniej Mini Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Kalisza
Turniej Mini Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Kalisza Andrzej Kurzyński
Boisko piłkarskie pojawiło się przed... kaliskim ratuszem. Na starówce najstarszego miasta w Polsce odbył się dwudniowy Turniej Mini Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Kalisza.

Turniej Mini Piłki Nożnej w Kaliszu dostarczył uczestnikom sporo emocji. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. W sobotę zmierzyli się młodzi piłkarze w kategorii U9. Puchar zdobyła KP Calisia III 14. Drugie miejsce zajęła KP Calisia IV, trzecie KP Calisia II 14, a czwarte KP Calisia I 14. W turnieju udział wzięli: KKS Kalisz A,B,C, UKS Kaliszanin I, I, Akademia Reissa, Prosna Kalisz, Pelikan Nowy Karolew, KP Calisia I,II,III,IV 14. W kategorii U15 pierwsze dwa miejsca zajęła KP Calisia 14, a trzecie Gimnazjum w Russowie.

W niedzielę rywalizację stoczyły drużyny w kategorii wiekowej U11 oraz kategorii U13. Mistrzem w kategorii do lat 11 został UKS Kopernik Piotrów. Do lat 13 triumfowali zawodnicy KKS 1925. Na boisko wybiegli również samorządowcy. Prezydent miasta Grzegorz Sapiński, wiceprezydent Piotr Kościelny z synem oraz dyrektor Zarządu Dróg Miejskich W Kaliszu Krzysztof Gałka stanęli naprzeciw reprezentacji Biura Promocji Miasta. W trakcie turnieju podziwiać można było również samochody marrk Renault, Mitsubishi i Hyundai, które zaprezentowano na kaliskiej starówce. Dla orzeźwienia strażacy z Piwonic postawili na Głównym Rynku kurtynę wodną.