Turniej Mistrzostw Wielkopolski Kinder+Sport. Sukces K.S. Siatkarz Koło [ZDJĘCIA]

GB
W dniach 27-28 kwietnia 2013 r. Turek gościł najlepsze drużyny "dwójek", "trójek" i "czwórek" dziewcząt województwa wielkopolskiego. Zawodniczki przystąpiły do Turnieju Mistrzostw Wielkopolski Kinder+Sport, do którego kwalifikację musiały wywalczyć we wcześniejszych spotkaniach.

Sporym zaskoczeniem jest zwycięstwo zawodniczek Siatkarza Koło nad Energetyczkami z Poznania, które w zeszłorocznym finale Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport Zabrze 2012 zajęły bardzo wysokie, piąte miejsce. Mistrzynie Wielkopolski "trójek" z Siatkarza Jarocin, znów będą miały szansę walczyć o Mistrzostwo Polski. W zeszłym roku uplasowały się na 10. miejscu. Czy w obecnym sezonie poprawią wynik i powalczą o medal?

Po dwóch dniach zaciętej walki klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

KS Siatkarz Koło – Energetyk Poznań 27 : 25

Po zeszłorocznej pechowej (dwie ostatnie piłki przy stanie po 23 pkt. po siatce) porażce w finale z Energetykiem Poznań, dziewczynki wzięły rewanż i tym razem udało im się zwyciężyć i awansować dzięki temu na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 1-2.07.2013r. w Drzonkowie.