Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie klasy mundurowej odwiedzili Zakład Karny w Kwidzynie i poznawali pracę funkcjonariuszy Służby Więziennej

Arkadiusz Kosiński
Arkadiusz Kosiński
fot. kpt. Anna Orzechowska-Winnicka/Zakład Karny w Kwidzynie
Uczniowie klasy mundurowej odwiedzili w środę Zakład Karny w Kwidzynie. Wizytowali cele i poszczególne oddziały i przysłuchwiali się temu, jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy Służby Więziennej.

To kolejna wizyta uczniów z kwidzyńskiej uczelni w więzieniu na Lotniczej.

- Jednak dopiero po raz pierwszy mogliśmy zaprezentować uczniom ofertę nowo powstałej uczelni SW, a mianowicie Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie. Uczniom przedstawiono zasady naboru, ale przede wszystkim omówiono ofertę zachęcającą do wstąpienia w nasze szeregi - mówi kpt. Anna Orzechowska-Winnicka, rzeczniczka prasowa Zakładu Karnego w Kwidzynie.

Kierownik działu penitencjarnego kwidzyńskiego więzienia mjr Jan Zieniewicz mówił o zaletach pracy w SW. Ponadto, uczniowie zostali oprowadzeni po terenie zakładu. Mieli okazję wejść do celi mieszkalnej, a także zobaczyć dyżurki oddziałowego, wychowawcę i świetlicę w oddziale mieszkalnym.

Życie za kratami w Kwidzynie. Co kryją mury kwidzyńskiego wi...

- Zakład Karny w Kwidzynie od wielu lat prowadzi działalność profilaktyczno - edukacyjną młodzieży, mającą na celu zapoznanie ze specyfiką służby funkcjonariuszy oraz z metodami pracy i resocjalizacji w środowisku więziennym. Młodzież w czasie spotkania mogła od wewnątrz poznać strukturę więzienia, specyfikę pełnienia służby oraz wymagania jakim należy sprostać aby rozpocząć pracę w Służbie Więziennej - informuje rzeczniczka kwidzyńskiego więzienia.

O Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie

Nabór na I rok studiów stacjonarnych na kierunku Penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy w służbie kandydackiej Służby Więziennej rozpoczyna się 1 kwietnia 2019 roku. Na studia może zostać przyjęta osoba, która pozytywnie przejdzie proces rekrutacji zamieszczony na stronie uczelni www.wskip.edu.pl.

W czasie trwania studiów studenci są skoszarowani, a uczelnia zapewnia bezpłatne wyżywienie, zakwaterowanie i umundurowanie. Studenci otrzymują również uposażenie, którego wysokość uzależniona jest od posiadanego stopnia SW. Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się w październiku 2019 r. i będą prowadzone w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Studia stacjonarne I stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem licencjackim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie chorążych. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł licencjata oraz akt nadania stopnia młodszego chorążego Służby Więziennej. Planowane do realizacji studia stacjonarne II stopnia w służbie kandydackiej będą kończyły się egzaminem magisterskim i możliwością przystąpienia do egzaminu na pierwszy stopień w korpusie oficerskim. Absolwenci otrzymają dyplom – tytuł magistra oraz akt nadania stopnia podporucznika Służby Więziennej.

Absolwenci I i II stopnia studiów w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie mają gwarancję zatrudnienia jako funkcjonariusze w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej w całej Polsce.

Ćwiczenia w Zakładzie Karnym w Kwidzynie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na kwidzyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto