Ukraińcy i Ukrainki zajęli czołowe miejsca w 32. Biegach Ulicznych Wiosna Cekowska. ZDJĘCIA Z METY (czasy do 25:00)

32. Wiosna Cekowska - meta, czasy do 25:00
32. Wiosna Cekowska - meta, czasy do 25:00 Mariusz Kurzajczyk
Blisko 200 biegaczy wzięło udział w 32. Biegach Ulicznych Wiosna Cekowska 2023. Tradycyjnie czołowe miejsca zajęli Ukraińcy, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn.

Bieg główny im. Adama Mariana Walczaka wystartował w samo południe. Uczestnicy mieli do pokonania 5 kilometrów, na 2,5-kilometrowej agrafce, czyli wte i wewte.

Nagrody finansowe tradycyjnie skusiły do startu biegaczy z Ukrainy. W klasyfikacji open zajęli cztery czołowe miejsca, wśród kobiet trzy, a czwarta była pochodząca z Ukrainy kaliszanka Olga Kazimirowa. Najszybszym kaliszaninem był dziewiąty na mecie Tomasz Perliński, a najlepszym mieszkańcem powiatu kaliskiego 16. Daniel Napierała z Opatówka.

W open panów triumfował jednak nie Ukrainiec, ale Białorusin Raman Adamovich przed Dmytro Didovodivkiem (obaj Achilles Leszno), a trzeci był Serhii Shevchenko (Ostrow Wlkp.). W rywalizacji kobiet zwyciężyła Alina Boshchuk (Ostrow Wlkp) przed Oksaną Oksenik i Natalią Sawiuk (obie Łuck).