UKS 12 Kalisz. Dwa medale młodych kaliskich lekkoatletów w rekordowo obsadzonych mistrzostwach. ZDJĘCIA

W sobotę, 5 lutego 2022 roku w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski U-16 i mityng lekkoatletyczny. Zjechali najlepsi zawodnicy z województwa w kategorii juniora młodszego, a obsada wszystkich konkurencji była najliczniejsza w historii startów w kaliskiej hali.

UKS 12 Kalisz. Dwa medale młodych kaliskich lekkoatletów

W tej licznej konkurencji bardzo dobrze pisali się zawodnicy UKS 12 Kalisz, którzy wywalczyli dwa srebrne medale. Nadia Woldańska była druga w chodzie na 2 km z rekordem życiowym 11.43.68 (trzeci wynik w tabelach krajowych w tej kategorii wiekowej), zaś Cyprian Grzegorek w biegu na 1000 m z czasem 3.11,27.

Na piątej pozycji zmagania na 600 m ukończyła Iga Golanowska, a czas 1.53,80 to nowy rekord życiowy. Do wąskiego finału w biegu na 60 m awansowała Marianna Kowalczyk. Ostatecznie zajęła szóste miejsce z wynikiem 8,50.

Obiecujący start zanotował zaledwie 11-letni Maciej Ptak, który skoczył w dal 4.21.

Rekordy życiowe UKS 12 Kalisz w mityngu

Z kolei w towarzyszącym mistrzostwom mityngu świetnie spisali się starsi podopieczni trenera Pawła Wiśniewskiego, poprawiając swoje rekordy życiowe. Julia Goździewicz przebiegła 300 m w czasie 49,30. Na tym samym dystansie Aleksandra Kowalska miała czas 51,20.

Doskonale spisały się chodziarki, które przed startem w Halowych Mistrzostwach Polski (Rzeszów 11-13.02), poprawiły swoje rekordy życiowe na 2 km. Emilia Wiśniewska uzyskała 9.51,44, a Olga Odziemek 11.11.14

Jan Rosiewicz dystans 3km w chodzie pokonał w czasie 14.53,38. Ksawery Gomułka przebiegł 300 m w świetnym czasie 41.09. W biegu na 1000 m Jan Nowak wygrał z rezultatem 2.55,28. Tuż za nim uplasował się Mikołaj Wojtczak z wynikiem 2.56,96.