MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Umowa na budowę Branżowego Centrum Umiejętności podpisana. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Ewelina Samulak-Andrzejczak
Starostwo Powiatowe w Kaliszu/ Zespół Szkół nr 1 w Liskowie
Przy Zespole Szkół nr 1 w Liskowie powstanie Branżowe Centrum Umiejętności. W Starostwie Powiatowym w Kaliszu podpisano umowę na realizację inwestycji, którą zrealizuje firma Maxbud z Saczyna.

Branżowe Centrum Umiejętności ma stworzyć płaszczyznę do transferu wiedzy i umiejętności z biznesu do edukacji. Centrum w Liskowie będzie jedynym w dziedzinie mechanizacji rolnictwa, które powstanie w naszym kraju w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Umowa z ministerstwem na realizację inwestycji została podpisana w lipcu.

- To wielkie zadanie dla Powiatu Kaliskiego i dla szkoły, ale też wielka radość dla rolników i branży mechanicznej i motoryzacyjnej, dlatego ten projekt będzie realizowany z kilkoma partnerami. Teraz przyszedł czas na podpisanie umowy na tę część budowlaną. Przed nami jeszcze przetarg na wyposażenie. Miejmy nadzieję, że ta umowa będzie bez żadnych przeszkód zrealizowana i za półtora roku Centrum będzie służyć uczniom tej szkoły, ale też firmom i rolnikom, bo to ważny element w tym zmieniającym się technologicznie otoczeniu rolnictwa – podkreślał we wtorek, 20 lutego podczas podpisania umowy z wykonawcą Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

Czytaj więcej:

Powstaną dwie hale o łącznej powierzchni 1700m2: hala wystawowo-edukacyjna z zapleczem socjalnym, hala garażowo-warsztatowa z zapleczem socjalnym wraz zagospodarowaniem terenu utwardzeniem, wykonaniem dojazdów i parkingu, wykonaniem infrastruktury towarzyszącej. W ramach inwestycji. rozebrane zostaną obecne budynki magazynowo-gospodarcze. Inwestycje w 240 dni wykona firma Maxbud z Saczyna. Umowę podpisali: Krzysztof Nosal – starosta Kaliski, Robert Łuczak - członek Zarządu Powiatu, Krzysztof Świerk dyr zarządzający w Polskiej Izbie Motoryzacji, Wojciech Przepiórka z firmy Maxbud oraz skarbnik Powiatu - Urszula Jędrusiak i Angelika Dryjańska - dyrektor ZSNr1 w Liskowie.

Branżowe Centrym Umiejetności powstanie w Liskowie

Będzie to jedna ze 120 nowych jednostek w systemie oświaty i jedyna w dziedzinie mechanizacji rolnictwa w całej Polsce.

- Funkcja szkoleniowa Branżowego Centrum Umiejętności to oferta dedykowana dla uczniów, dla osób, które chcą poszerzyć swoje kwalifikacje, dla studentów i osób dorosłych, ale ro przede wszystkim platforma scalania biznesu z edukacją w nowocześnie wyposażonych salach – mówi Angelika Dryjańska, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie.

Inwestycja kosztować będzie łącznie około 16 milionów złotych. W tym półroczy ogłoszony zostanie przetarg na wyposażenie hal w nowoczesne pomoce dydaktyczne wspomagające proces kształcenia w dziedzinie mechanizacji rolnictwa. Koniec prac przewidziano w październiku 2024.

ZOBACZ TAKŻE:

Odszedł wspaniały aktor i człowiek. Ostatnie pożegnanie Maci...

Protest rolników w Skarszewie. Do gospodarzy dołączyli myśli...

Plebiscyt Kaliszanka Roku 2023. Znamy kandydatki do tytułu. ZDJĘCIA

Droga krzyżowa w Kaliszu

Droga krzyżowa przeszła ulicami Kalisza. ZDJĘCIA


Obserwuj nas także na Google News

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto