W Gołuchowie odbyły się mistrzostwa Polski drwali. ZDJĘCIA

AND
Jacek Stochniałek z Rudnik w województwie opolskim został mistrzem Polski drwali podczas zawodów, które w weekend odbyły się w Gołuchowie w powiecie pleszewskim. Podczas imprezy wyłoniono także kadrę naszego kraju na mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane na Białorusi.

W imprezie walczyli najlepsi polscy zawodnicy, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach regionalnych. W sumie wystartowało 26 drwali, z czego 15 w kategorii senior i 11 w kategorii junior. Zgonie z międzynarodowymi przepisami podczas mistrzostw zmagań rozegrano pięć konkurencji: ścinka drzew, wymiana piły łańcuchowej, przerzynka kombinowana oraz przerzynka na dokładność i okrzesywanie. Najlepiej spisał się w nich dotychczasowy mistrz Jacek Stochniałek, który zdobył 1494 pkt. Drugie miejsce zdobył Stanisław Biłoszewski z Lipki w województwie wielkopolskim, a trzeci był Roman Szala z Jełowa w województwie opolskim.

W kategorii juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Adam Wawrzak z Tolkmicka w województwie kujawsko-pomorskim, najmłodszy uczestnik gołuchowskich zmagań. Kolejne miejsca zajęli Kamil Szarmach i Paweł Wesołowski.

Reprezentację Polski na mistrzostwa świata stanowić będą: Jacek Stochniałek, Stanisław Biłoszewski, Roman Szala, Adam Wawrzak oraz Sławomir Gronuś – kierownik drużyny, Wiesław Borzestowski - trener.