W swoim pierwszym sparingu KKS Kalisz pokonał 4:3 LKS Gołuchów

KKS Kalisz - LKS Gołuchów 4:3
KKS Kalisz - LKS Gołuchów 4:3 Mariusz Kurzajczyk
W swoim pierwszym sparingu trzecioligowy KKS Kalisz pokonał 4:3 lidera klasy okręgowej LKS Gołuchów. W kaliskiej ekipie po raz pierwszy pokazało się kilku nowych, bardzo młodych graczy. W LKS-ie nowi mają zjawić się w nadchodzącym tygodniu.

Mimo że wyżej notowany KKS Kalisz szybko objął prowadzenie, pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się wygraną rywali. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Palat, który ostatnio bronił barw Piasta Błaszki. Gołuchowianom w zdobyciu gola pomógł gracz Olimpii Brzeziny Mikołaj Szlacheta, który zderzył się z własnym bramkarzem.

W drugiej połowie już nie było wątpliwości, która drużyna gra w wyższym poziomie. Kaliszanie mieli przewagę, a poro zamieszania w defensywie LKS-u robili strzelcy bramek Konrad Chojnacki i Błażej Ciesielski. Po meczu zadowoleni byli obaj szkoleniowcy. Piotr Morawski przyznał, że żadnych decyzji personalnych jeszcze nie ma i na pewno rewolucji w składzie nie będzie. Z kolei Damian Baras zapowiada walkę o awans do IV ligi i z taką ekipą nie powinno być z tym problemów.

KKS Kalisz - LKS Gołuchów 4:3 (1:2)

1:0 Patryk Palat 4, 1:1 Mateusz Szkudlarski 39, 1:2 Łukasz Pietrzak 42, 2:2 Konrad Chojnacki 53, 2:3 Michał Laluk 59, 3:3, 4:3 Błażej Ciesielski 64, 69
KKS KaliszI połowa: Sobczak – Mikołaj Szlacheta, Damian Czech, Marcin Lis, Łukasz Grabowski – Jakub Budrowski, Ivelin Kostov, Stayko Stoychev, Michał Grzesiek – Szymon Pacholski, Patryk Palat.
II połowa: Jęrzej Dorynek – Mateusz Gawlik, Jakub Kania, Damian Matczak, Dominik Domagalski – Jakub Machlański, Marcin Tomaszewski - Konrad Chojnacki, Błażej Ciesielski oraz Adam Święcicki, Stayko Stoychev.
LKS GołuchówKamil Melka - Jakub Kościelniak, Artur Brzuśkiewicz, Grzegorz Kuś, Michał Marciszak - Łukasz Pietrzak, Krzysztof Banasiak, Krystian Robak, Mateusz Szkudlarski - Krystian Benuszak, Paweł Stempień, a
na zmiany wchodzili: Maciej Marcinkowski, Kacper Olszyna, Michał Laluk, Przemysław Skibiszewski, Patryk Zacharczuk, Damian Adamski.