Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W V LO w Kaliszu nauczyciele i uczniowie uczą się jak dbać o wzajemne relacje. ZDJĘCIA

OPRAC.: Ewelina Samulak-Andrzejczak za V LO w Kaliszu
M.Grygielska, V LO w Kaliszu
Jak zadbać o dobre i długofalowe relacje na linii uczeń – nauczyciel i czerpać większą satysfakcję ze współpracy? O tym uczą się uczniowie i nauczyciele V Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu podczas zajęć opartych na metodzie Komunikacji Transformującej. - Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć z programem do wybranych placówek edukacyjnych na terenie całego kraju – mówią instruktorki szkolenia.

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu odbywają się szkolenia pod hasłem „Nauczyciel + Uczeń = Dobrostan wzajemnych relacji i skuteczna komunikacja”, oparte na metodzie Komunikacji Transformującej.

- „Transforming CommunicationTM to zestaw narzędzi na „trudne czasy”, dzięki któremu łatwiej skonsolidować zespół, dogadać się, zbudować długofalowe relacje, uzyskać synergię w działaniu, mieć większą satysfakcję ze współpracy na linii nauczyciel – uczeń – informuje V Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu.

Szkolenie prowadzą wspólnie Kama Kowalewska – Kulawinek, Certyfikowany Coach, Trener Inteligencji Emocjonalnej i Anna Połedniok, międzynarodowy trener Transforming CommunicationTM, Trener TUS. Szkolenie jest ich autorską propozycją i powstało z myślą o wzajemnych relacjach nauczycieli i uczniów, dzięki którym nauka i nauczanie może stać się przyjemne dla obu stron. Wzajemna współpraca oparta na szacunku, uznaniu i motywacji to podstawy do spokojnego rozwoju zarówno dzieci, młodzieży, jak i nauczycieli. Badania dowodzą, że mózg przyswaja informacje szybciej w przyjaznym i bezpiecznym środowisku, pod względem akceptacji i zrozumienia potrzeb oraz wartości drugiego człowieka.

- Nasz autorski projekt, zawierający elementy tzw. Inteligencji Emocjonalnej, Pozytywnej Dyscypliny oraz Komunikacji Transformującej, ma charakter innowacyjny w skali ogólnopolskiej. V Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu jest pierwszą szkołą, w której rozpoczynamy realizację projektu. Mamy nadzieję, że uda nam się dotrzeć z programem do wybranych placówek edukacyjnych na terenie całego kraju – mówi Kama Kowalewska – Kulawinek.

- Dzisiejsze warsztaty będą próbą zbliżenia nauczycieli i uczniów w relacjach, aby mogli na kolejnych spotkaniach dostrzegać swoje potrzeby oraz rozwiązywać problemy. Zaczynamy integracją i pracą zespołową. Można powiedzieć, że pierwszy dzień polega na diagnostyce oraz budowaniu więzi w komunikacji. Wypracowane przez grupę rozwiązania i elementy, będą potrzebne w kolejnych dniach warsztatowych – dodaje Anna Połedniok.

Zajęcia odbywały się w formie warsztatów. Spotkania odbywały się w środę i czwartek. Przed nauczycielami i uczniami jeszcze jedno spotkanie w poniedziałek, 17 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE

Tutaj bez względu na pogodę zawsze jest wiosna! Z wizytą w s...

W kaliskim szpitalu zmodernizowano maszynownię agregatów chłodniczych wody lodowej

Szpital w Kaliszu. Milionowa inwestycja pomoże w produkcji w...

Mieszkanka powiatu kaliskiego w programie „Rolnik szuka żony”. ZDJĘCIA


Obserwuj nas także na Google News

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kalisz.naszemiasto.pl Nasze Miasto