Wakacje coraz bliżej! Wspólnie zorganizujmy letnie aktywności dla dzieci i młodzieży i − czas na 2. edycję Wakacyjnej AktywAKCJI

Materiał informacyjny Polskiego Funduszu Rozwoju
Udostępnij:
Wakacje to czas odpoczynku, radości i zabawy. Nie każde dziecko ma jednak szansę wyjechać na kolonie czy obozy. Tu z pomocą przychodzi „Wakacyjna AktywAKCJA” – czyli druga edycja ogólnopolskiego programu grantowego Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), skierowanego do lokalnych organizacji, szkół, parafii oraz instytucji edukacyjno-sportowych. Podpowiemy Ci, jak wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie.

Wakacyjna AktywAKCJA – dlaczego, warto zgłosić się do programu?

W tegorocznej edycji zwycięskie projekty otrzymają wsparcie finansowe w wysokości do 5000 zł. Całkowita pula środków, którą przeznaczyliśmy na granty to 500 000 zł. Czekamy na wasze zgłoszenia do 6 maja! Wakacyjne inicjatywy można zgłaszać, wypełniając formularz online.

W 2020 roku do udziału w Programie zgłoszono ponad 1500 wniosków. Spośród przesłanych pomysłów wybraliśmy 53 lokalne projekty non-profit, które otrzymały nasze granty finansowe. Przez całe lato nasi wolontariusze odwiedzali miejsca, gdzie te inicjatywy były realizowane.

W tym roku postanowiliśmy ponownie wesprzeć lokalnych animatorów z całej Polski i pomóc im w organizacji wakacyjnych aktywności dla dzieci i młodzieży.

Sposób na wakacje! Kto może wziąć udział w akcji?

Wakacje w małych miejscowościach nie muszą być nudne! Do udziału w Wakacyjnej AktywAKCJI zapraszamy, każdą instytucję, szkołę czy dom kultury, które kierują swoje działania do najmłodszych mieszkańców małych miast i obszarów wiejskich. Szczególnie zachęcamy do zgłaszania inicjatyw obejmujących pomysły na integrację dzieci polskich i ukraińskich. Kryteria wyboru zwycięskich projektów są bardzo jasne – chcemy wspierać projekty bezpłatne dla uczestników, łączące elementy edukacyjne ze sportowymi, nowatorskie, skierowane do lokalnych małych społeczności.

Udział w Programie mogą zgłosić szkoły podstawowe, stowarzyszenia, fundacje, organizacje pozarządowe, jednostki ochotniczej straży pożarnej, domy dziecka, świetlice szkolne i środowiskowe, kościelne jednostki organizacyjne mające siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, biblioteki, domy kultury, placówki oświatowe i opiekuńcze, koła gospodyń wiejskich, ośrodki socjoterapii oraz ośrodki wychowawcze.

Bardzo serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich projektów. Razem sprawimy, że wakacje w tym roku będą dla dzieci i młodzieży, czasem spędzonym aktywnie, atrakcyjnie i beztrosko!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Wakacje coraz bliżej! Wspólnie zorganizujmy letnie aktywności dla dzieci i młodzieży i − czas na 2. edycję Wakacyjnej AktywAKCJI - Nasze Miasto

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie