Wielka Nagroda Kalisza. W niedzielę odbyły się zawody kolarskie na kaliskim torze. ZDJĘCIA

Wielka Nagroda Kalisza, czyli ogólnopolskie zawody kolarskie zostały rozegrane w niedzielę na kaliskim torze. Do rywalizacji zaprosiło Kaliskie Towarzystwo Kolarskie.

W zawodach wystartowali młodzi zawodnicy i zawodniczki w kategoriach młodzików, żaków i szkółek kolarskich. Rywalizacja odbywała się w wyścigach eliminacyjnych, punktowych i scratch. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy KTK Kalisz.

Wyścig scratch w kategorii młodzik wygrał Jan Gadera z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego. Drugi był jego klubowy kolega Kacper Molski. Trzecie miejsce zajął Filip Łodej z MKS Polkowice.

Jan Gadera wygrał również wyścig eliminacyjny młodzików. Drugi na metę dotarł Wiktor Gałdyn a trzeci był Stanisław Kowalski. Obaj także z KTK Kalisz.

Wyścig scratch w kategorii szkółka chłopcy rocznik 2009 zdominowali młodzi zawodnicy z kaliskiej szkółki kolarskiej. Zwyciężył Michał Grabowski przed Piotrem Witasiakiem i Aleksandrem Jurkowskim.
Wyścig scratch kategoria szkółka dziewczęta rocznik 2008 wygrała Julia Wypich z SK Toszek. Druga była Zuzanna Szmaja a trzecia Urszula Kołomecka, obie z SK Opatówek.

W wyścigu scratch kategoria młodziczka najlepsza była Oliwia Kulesza z MKS Polkowice. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Patora z LUKS Dwójka Stryków, a trzecia była Maria Klamut z KS Społem Łódź.

Wyścig scratch żaków wygrał Marcin Włodarski z UKS Koźminianka Koźminek, przed swoim klubowym kolegą Igorem Juszczakiem i Wojciechem Gruchotą z AMP UKS Victoria Radzymin.

Wyścig scratch w kategorii żaczka wygrała Alicja Kornacka z AMP UKS Victoria Radzymin. Druga była Anna Samecka z KS Społem Łódź, a trzecia Maja Tułcz z UKS Koźminianka Koźminek.

W wyścigu scratch 2 kategoria szkółka chłopcy rocznik 2009 najszybszy był Marcin Włodarski, drugi Igor Juszczak, a trzeci Filip Trawnik. Wszyscy reprezentują UKS Koźminianka Koźminek.

Wyścig scratch 2 kategoria szkółka dziewczęta rocznik 2008 wygrała Julia Wypich z SK Toszek. Druga była Maja Tułcz, a trzecia Vanessa Klimkiewicz, obie z UKS Koźminianka Koźminek.

Wyścig punktowany w kategorii młodzik wygrał Stanisław Kowalski z KTK Kalisz. Drugie miejsce zajął Filip Łodej z MKS Polkowice, a trzecie Igor Rydziński z KS Społem Łódź.

W wyścigu punktowanym w kategorii żaczka wygrała Anna Samecka z KS Społem Łódź.

Wyścig punktowany w kategorii młodziczka zwyciężyła Nikola Teodoridis z MKS Polkowice. Na podium stanęły także Aleksandra Patora z LUKS Dwójka Stryków i Oliwia Kulesza z MKS Polkowice.

Wyścig punktowany kategoria żak wygrał Wojciech Gruchota z AMP UKS Victoria Radzymin.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]