Wielkopolanie na podium ME w Helsinkach

Radosław Patroniak
W sobotę na mistrzostwach Europy w Helsinkach młociarz Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) zdobył brązowy medal, a w niedzielę, pochodząca z Rawicza, młociarka Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) wywalczyła złoto.

Wynik 76,67 m i awans na drugą pozycję uzyskał Ziółkowski w ostatniej kolejce rzutów. Startujący po nim Rosjanin rzucił młotem na odległość 77,40 m. Ziółkowski po tym rzucie spadł na trzecie miejsce.

- Nerwów trochę było, wynik raczej słabawy można powiedzieć, ale to mój piąty start w mistrzostwach Europy i dopiero pierwszy medal. W końcu się udało - przyznał Ziółkowski.

Anita Włodarczyk zaś złoto zdobyła w niedzielę pod nieobecność Niemki Betty Heidler, która nie przeszła przez eliminacje. Polska zawodniczka była faworytką konkursu. Musiała jednak stoczyć ostrą walkę z Czeszką Martiną Hrasnovą, będącą w Helsinkach w znakomitej formie.

Więcej na stronie "Głosu Wielkopolskiego"