Wigry Suwałki - KKS Kalisz. Ostatni w tym roku mecz wyjazdowy bez punktów. WIDEO

Wigry Suwałki
W sobotę, 27 listopada KKS Kalisz zagrał ostatni w tym roku mecz wyjazdowy. Kaliszanie wrócili do domu bez punktów, które w komplecie zdobyły Wigry Suwałki.

Wigry Suwałki - KKS Kalisz. Ostatni w tym roku mecz wyjazdowy bez punktów

Pierwsze minuty nie wskazywały na to, że KKS wysoko przegra. Przyjezdni dłużej utrzymywali się przy piłce i kilkukrotnie zatrudnili Hieronima Zocha. W rewanżu Miejscowi mogli objąć prowadzenie już w 9. minucie, kiedy po błędzie kaliskiej defensywy główkował, na szczęście niecelnie, Mariusz Rybicki.

Niestety, w 27 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z półwoleja uderzył Mikołaj Łabojko, piłki jeszcze czubkiem buta dotknął Maciej Krakowiak i było 0:1.

Gospodarze nie byli usatysfakcjonowani jednobramkowym prowadzeniem i nadal atakowali. Kaliszanie pozostali w głębokiej defensywie i do przerwy oddali jeszcze zaledwie dwa celne strzały.

Po przerwie zaatakowali goście, ale bramkę zdobyły Wigry. W 47 minucie kaliszanie stracili piłkę w środku boiska, wystarczyło jedno prostopadłe podanie do Mariusza Rybickiego, który przerzucił futbolówkę nad klęczącym Krakowiakiem i w zasadzie było po meczu.

W tym meczu kaliszanie nie mieli już wiele do powiedzenia. Do siatki trafił Mateusz Majewski, który jednak był na pozycji spalonej. Z kolei Kamil Koczy strzelił w słupek. Tymczasem w końcówce, po dośrodkowaniu z prawej strony, Maciej Krakowiak wybił piłkę pod nogi Kacpra Zaborskiego, który nie zmarnował prezentu.

- Gospodarze zagrali bardzo skutecznie. na pewno wynik nie jest odzwierciedleniem tego, co działo się na boisku. Na początku meczu dominowaliśmy, stworzyliśmy sytuacje, po których mogliśmy zdobyć bramki. Do tej pory nie mogę pojąć, jak przy stałym fragmencie gry piłka przeszła między tyloma zawodnikami. Drugą bramkę straciliśmy po fatalnym błędzie. Tym niemniej graliśmy dobre, a momentami bardzo dobre spotkanie. To był bardzo stykowy mecz - podsumował trener KKS-u Bogdan Zając.

Wigry Suwałki – KKS Kalisz 3:0 (1:0)

1:0 Mikołaj Łabojko 27. min, 2:0 Mariusz Rybicki 47. min, 3:0 Kacper Zaborski 84. min.
Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Kacper Michalski (88. min Piotr Pierzchała), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski, Patryk Mularczyk – Mariusz Rybicki (82. min Denis Gojko), Bartłomiej Babiarz (88. min Robert Bartczak), Mikołaj Łabojko (88. min Filip Kozłowski), Kacper Zaborski – Michał Żebrakowski (71. min Kōsei Iwao).
KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Karol Smajdor (46. min Daniel Kamiński), Przemysław Stolc, Filip Kendzia, Mateusz Mączyński, Nikodem Zawistowski (87. min Bartłomiej Putno) – Bartłomiej Maćczak (46. min Piotr Giel), Michał Borecki, Andrzej Kaszuba (73. min Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Wysokiński (73. min Kamil Koczy) – Mateusz Majewski.
Żółte kartki: Mateusz Mączyński (KKS).