Wiktor Cegła z MMA Tornado na podium mistrzostw Polski! [FOTO]

MMA Tornado Kalisz w Sochaczewie
MMA Tornado Kalisz w Sochaczewie MMA Tornado Kalisz
Zawodnik MMA Tornado Kalisz Wiktor Cegła zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w MMA ALMMA. Dobrze spisali się także jego dwaj klubowi koledzy - Jakub Kopeć i Dawid Królak

Największe zawody krajowego MMA, czyli Mistrzostwa Polski w MMA ALMMA, a także Mistrzostwa Polski Centralnej w brazyliskim jiu jitsu ALMMA odbyły się w w Sochaczewie. W imprezie wystartowało trzech zawodników MMA Tornado Kalisz. Dla całej trójki był to debiut w klatce, choć dwaj ostatni zawodnicy są już medalistami imprez BJJ, które jest bazowym sportem dla skutecznego uprawiania MMA.

Najlepiej wypadł startujący w formule MMA kadetów wagi ciężkiej15-letni uczeń gimnazjum przy SP nr 18 w Kaliszu Wiktor Cegła. Trenujący dopiero pierwszy sezon MMA kaliszanin szybko i pewnie pokonał przed czasem w 1/16 finału Huberta Nowaka z Pretoriana Międzyrzec (duszenie z pleców), a w ćwierćfinale Kamila Borusiaka z Rio Grapling Ostrów Wielkopolski (duszenie gilotynowe z pleców).

Utalentowany 15-latek dopiero po dogrywce i decyzją sędziowską przegrał walkę o ścisły finał z Krystianem Karpińskim z Fight Team MMA Brodnica, zdobywając ostatecznie brązowy medal.
_
- Wiktor wzorowo wykonywał wskazówki z narożnika i niczym doświadczony zawodnik MMA wykorzystywał swoje warunki fizyczne, narzucając kolejnym przeciwnikom swój styl walki. Turniej pokazał, że ten młody zawodnik, jeżeli będzie dalej sumiennie trenował, może zajść bardzo daleko w tej najtrudniejszej i jednocześnie najbardziej widowiskowej formule walki wręcz, jaką jest niewątpliwie MMA _– uważa Marcin Małecki, trener MMA Tornado Kalisz.

W tej samej kategorii wagowej Dawid Królak również bardzo szybko wygrał swoje walki eliminacyjne, poddając duszeniem zza pleców m.in. Kevina Palczewskiego z Warszawy. Dopiero walce o brązowy medal 15-letni uczeń gimnazjum przy SP nr 24 w Kaliszu uległ pechowo na punkty, reprezentantowi gospodarzy Adamowi Dziedzicowi, choć miał już praktycznie dopiętą kolejną technikę kończącą.

Dawid, posiadacz niebieskiego pasa w BJJ, zajął także czwarte miejsce w turnieju brazylijskiego jiu jitsu seniorów, gdzie stoczył bardzo mocne i wyrównane walki z dorosłymi zawodnikami wyższych pasów BJJ. Z niewielką kontuzją, ale też medalem wrócił trzeci zawodnik MMA Tornado, 16-letni uczeń I L.O im.T.Kościuszki Jakub Kopeć, który zdobył złoty medal w turnieju BJJ Juniorów do 66 kg.